У покинутій Януковичем Хонці таємничо зникають коштовні речі

У покинутій Януковичем Хонці таємничо зникають коштовні речі

У Межигір’ї досі не порахували всі коштовності / Фото: Getty Images

У Межигір'ї досі не порахували всі коштовності Януковича.

Коли українці рік тому прийшли до будинку Віктора Януковича, це була всенародна ейфорія.

Як йдеться в сюжеті програми "Гроші", перші екскурсії президентськими угіддями мало не перетворитися на побоїща. Тоді один за одним коменданти хапали мародерів

Вже пізніше українців ошелешив народний депутат Дмитро Добродомов, який заявив про зникнення славнозвісного золотого батону, а разом з ним і ще цінностей на мільйони гривень.

"Багато цінностей зникло. Я отримав відповідь про золоті та срібні монети, ювелірну італійську пташку", - каже нардеп.

Як тільки новина про зникнення цінностей почала набирати обертів,  правоохоронці одразу знаходять начебто ту саму "золоту буханку".

Хранитель Хонки розповів, що зараз тільки він стежить за лігвом екс-президента. У Петра є ключі від усіх приміщень і саме йому доводиться щодня оберігати скарби.

Під час екскурсії залами Хонки Петро зізнається,  скільки усього багатств лишив тікаючи Янукович - ніхто не збирається підраховувати і досі. За його словами, ще не зробили документ інвентаризації.

Раніше в одній із шаф Януковича тішили око дорогі бокали із срібла, а тепер їх немає. Петро каже, що вони сховані, але показувати відмовляється.

Предмети, які мали б фігурувати у кримінальній справі проти Януковича, банально сховані невідомо де.

"Якщо я один знаю, то один. А якщо знають двоє, то може знати ще 20 чоловік", - каже Петро.

Тому залишається тільки повірити Петру, що коштовні бокали дійсно під наглядом, а не банально вкрадені чи продані.

Після Януковича у Хонці залишилося багато цінних книг. На перший погляд, дверцята шаф опечатані і книги під наглядом. Але Петро, якщо потрібно, відчиняє опечатані дверцята, бере книгу і спокійно демонструє її журналістам.

Наліпки на дверях радше для краси: скільки насправді тут книг - ніхто не знає. Схоже, навіть міліції байдуже на книги, які вони колись самі хотіли взяти під облік. Востаннє прокуратура тут була перед Новим роком.

Вразила після втечі Януковича і церква. Петро одразу звертає увагу на варварство: мародери видряпали навіть літери з іконостасу.

"Був хрест такий великий, гарненький, нема вже його. Отут була  Біблія", - каже Петро.

Невже урядовцям та правоохоронцям начхати на мільйони, які Петро ховає від мародерів у відомому лишень йому місці?

За рік Межигір'я перетворилося не на музей корупції, а на музей варварства. Адже підрахувати реальні крадіжки з Хонки та знайти винних вже нереально.

Ось єдиний опис невеликої частини скарбів, який програмі "Гроші" вдалося знайти -  514 експонатів для "Національного художнього музею України". Там їх демонстрували під час виставки, але сьогодні експонати не показують.

Лялька та шкіра крокодила, які раніше стали надбанням музею, вже опинилася в Хонці.  Експонати блукають, але чи має це мандрування  юридичну силу - велике питання.

Сьогодні деяким лідерам думок вигідна підміна понять, у багатьох навіть виникає цілком логічне запитання про існування золотого батону.  

Олександр Аронець один з перших, хто потрапив у будинок Януковича після його втечі. Саме він виклав фото цінної буханки у Мережу і зробив її популярною.

"Це не був злиток заповнений золотом. У середині було пусто, але зверху він був позолочений, оскільки була пломба 585 проби. Я для того і фотографував все, щоби воно залишилося",  – каже Аронець.

Про те, що крадіжки під носом у правоохоронців можливі - свідчить і дорогий автопарк Януковича, де в один момент машин недорахувалися. 

Нагадаємо, у Межигір'ї знайшли ексклюзивні шахи Януковича з королем Путіним.

Куди зник символ корупції з Межигір’я – золотий батон

Куди зник символ корупції з Межигір’я – золотий батон

Повʼязані теми:

Наступна публікація