У Польщі хочуть призначити посла генсека ООН для зміни "нормандського формату" і вирішення українського питання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очільник МЗС країни вважає, що Європу на переговорах повинні представляти євроустанови, а не Франція та Німеччина.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч запропонував призначити спеціального посла генерального секретаря ООН щодо України і змінити "нормандський формат".

Про це він заявив в інтерв’ю Handelsblatt.

"Я пропоную (призначити - прим.ред.) спеціального посла Генерального секретаря ООН щодо України", - наголосив він.

На думку Чапутовіча, до представників країн "нормандського формату" - Німеччини, Франції, України та Росії - повинні приєднатися учасники від США і ЄС.

"Німеччина і Франція, можливо, вважають, що вони представляють Європу, але, на нашу думку, це не так. Нас можуть представляти лише європейські установи, в цьому випадку Верховний представник (ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки - прим.ред.), а не інші країни", – зазначив міністр.

Нагадаємо, 11 грудня в Берліні відбулась зустріч "нормандського формату" на рівні радників лідерів Німеччини, Франції, України та Росії щодо Керченської кризи. За даними представника німецького уряду, сторони домовилися продовжувати контакти з цього питання.

Своєю чергою спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер раніше заявляв, що не бачить сенсу в розширенні переговорного формату, що існує, навіть після останніх подій. Проблема "нормандського формату" не в Німеччині і Франції, вважає він, а в Росії, "а вона зовсім не готова сприймати всерйоз ці переговори".

Залиште свій коментар

Вибір редакції