У Польщі намагаються показати українців більшими антисемітами - В'ятрович

У Польщі намагаються показати українців більшими антисемітами - В'ятрович

Фото: УНІАН

Глава уряду сусідньої країни прирівняв Хмельницького до Гітлера.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович вважає, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький намагається у суперечці з Ізраїлем показати українців більшими антисемітами, ніж поляки.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Мене дивує, скільки уваги польські політики приділяють оцінкам історії, тим паче, оцінкам української історії. Я думаю, що політикам варто більше займатися сьогоденням, сьогоденням своєї країни Польщі і сьогоденням польсько-українських стосунків. Переконаний, що такого роду радикальні оцінки стосовно українських діячів історії навряд чи сприятимуть нормальним польсько-українським стосункам", - наголосив науковець.

Нагадаємо, під час лекції, присвяченій польсько-єврейським стосункам, глава польского уряду прирівняв українського гетьмана Богдана Хмельницького до Адольфа Гітлера. Він фактично порівняв його повстання з Голокостом. Польський прем’єр також розповів історію про облогу Львова військами Хмельницького, під час якої городяни відмовились нібито на вимогу гетьмана видати йому міщан-євреїв.

На думку В'ятровича, цю заяву Моравецького треба розглядати в контексті тих гарячих дискусій, які зараз є між Польщею та Ізраїлем щодо участі поляків у Голокості.

"Очевидно, що таким чином прем'єр-міністр хоче показати українців як більших антисемітів, які винні у більшій кількості єврейських смертей, ніж поляки. Це досить несерйозна аргументація. Ще раз скажу - мене дивує, що в Польщі інтерпретаторами історії здебільшого є польські політики", - зазначив він, додавши, що не бачить потреби реагувати на заяву польського прем'єра.

Польська опозиція пророкує хвилю дипломатичного загострення з Україною, Ізраїлем та Америкою

Польська опозиція пророкує хвилю дипломатичного загострення з Україною, Ізраїлем та Америкою

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

Повʼязані теми:

Наступна публікація