Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі скликали засідання Сейму через погіршення стосунків з Україною

Також представники польської влади зіпсували стосунки з Німеччиною.

Сейм Польщі вирішив розглянути питання погіршення стосунків своєї країни з Україною внаслідок низки різких заяв урядовців із Варшави. Опозиціонери в парламенті критикують владу за невміння будувати взаємини з найближчими сусідами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я хотів би, щоби Польша мала добрі відносини з Україною, але щоби наші стосунки, майбутнє і співпраця будувалися на правді. Без правди не може бути співпраці. Ми наголошували на цьому щоразу на зустрічах з українськими парламентарями", - наголосив спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський. Схожу позицію задекларував і президент Анджей Дуда, який чекає від українського колеги Петра Порошенка активної участі в налагодженні добрих стосунків, котрі мають будуватися на історичній правді, а не "брехні, наклепах, замовчування і заперечення історії".

ВідеоУ польському сеймі з'ясовуватимуть, чому Польща свариться з Україною

На цьому тлі з’явилися повідомлення про заборону Польщею на в’їзд до країни для голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. "Я доволі часто їжджу в Польщу, принаймні по кілька разів на рік. Маю там чимало друзів, крім того, є учасником кількох польсько-українських ініціатив. І я вважаю, що це може ставити взагалі під загрозу діалог українців і поляків на площини історії", - прокоментував таку інформацію сам В’ятрович.

Новина про згоду на консультації між Києвом і Варшавою є позитивним сигналом щодо перспектив виходу із ситуації, що склалася, однак її не варто переоцінювати з огляду на те, що поляки досі не визначилися з конкретною датою переговорів. Тим часом у Сеймі хочуть прискорити урядовців, бо в останні дні представники влади примудрилися спровокувати напруження в стосунках не лише з Україною, а й іншим ключовим для Польщі сусідом – Німеччиною. "Не всі у Польщі думають так, як Ващиковський і уряд "Права і Справедливості". Є багато політиків, які хочуть будувати добрі стосунки з Україною. А те, що говорить Ващиковський, треба трактувати як невміння вести закордонну політику ним і сьогоднішнім урядом. Шкода, що такі заяви лунають у бік нашого доброго сусіда – України", - зауважив депутат Кшиштоф Пашик.

Чи прийде до парламенту сам міністр Ващиковський, поки невідомо. Але сьогодні він знову заявив, що Україна і так вже має проблемні стосунки з Угорщиною та Румунією, тому їй не варто втрачати такого європейського адвоката, як Польща.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Вибір редакції