У Польщі відновлять зруйновані українські пам'ятники - Дещиця

Дата публікації
Перегляди
1071
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі відновлять зруйновані українські пам'ятники - Дещиця

Фото: УНІАН

Йдеться про сім зруйнованих пам'ятників.

Польща і Україна домовилися, зокрема, про відновлення ексгумаційних робіт польською стороною в Україні, а також про відбудову зруйнованих українських пам'ятників на півдні Польщі.

Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця, - пише Укрінформ.

Він нагадав, що на півдні Польщі загалом було сплюндровано сім об'єктів, і сторони обговорили ситуацію навколо кожного з них.

Дещиця зауважив, що зустріч, яка була ініційована президентом України Петром Порошенком, посприяла тому, шо “емоції трохи спали”.

Україна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові

Україна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові

Посол додав, що під час зустрічі обидві сторони демонстрували обопільну готовність до конструктивної співпраці і визнавали, що ця напруженість не потрібна у двосторонніх відносинах між Україною і Польщею.

Раніше 

Кабінет президента Польщі Анджея Дуди пристав на пропозицію президента України Петра Порошенка провести спільні консультації для  вирішення українсько-польської кризи.

Напередодні польський президент виступив з жорсткою заявою - чекає, що серед українських високопосадовців не буде людей з антипольськими і націоналістичними поглядами.

Те, що у Польщі позитивно сприйняли пропозицію Петра Порошенка провести консультації,  може стати першим кроком на зустріч.  Українську делегацію нині запрошують у Варшаву. Але дати переговорів польська сторона поки не називає.

Польський президент чекає, що Петро Порошенко теж особисто візьме активно участь у налагодженні стосунків. В інтерв'ю радіо "Пульс" він заявив, що треба говорити про болісні історичні питання між країнами, бо стосунки "не можуть спиратися на брехню, наклепи, замовчування, заперечення історії, особливо трагічної історії".

Натомість міністр Ващиковський не припиняє висловлюватися негативно в бік України і вже тиждень в польських медіа видає все нові претензії до Києва  в історичній площині.

Польських урядовців питатимуть у парламенті, чому Польща за тиждень пересварилася з Україною. І навіть з Німеччиною. Опозиція, яка не погоджується з такою закордонною політикою польської влади, хоче почути пояснення.

"Не всі у Польщі думають так, як Ващиковський і уряд Права і Справедливості. Є багато політиків, які хочуть будувати добрі відносини  з Україною, спираючись на те, що нас сьогодні єднає, а не колись розділяло. А те, що говорить Ващиковський, треба трактувати як невміння вести закордонну політику ним і сьогоднішнім урядом. Шкода, що такі заяви лунають у бік нашого доброго сусіда України", - заявив депутат Польської селянської партії Кшиштоф Пашик.

Напруга у стосунках між Польщею та Україною з'явилася після заяв міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. Він сказав, що його країна починає здійснювати процедури для недопуску до Польщі українців з антипольськими поглядами і обіцяв оприлюднити чорний список таких осіб. Українське МЗС у відповідь наголосило, що в Україні немає антипольських настроїв і запропонувало полякам підписати своєрідну дорожню карту історичного примирення. З цього питання відповіді ще не отримали. 

Наступна публікація