У Польщі вперше застосували скандальний закон про національну пам’ять супроти українського історика

Дата публікації
Перегляди
9066
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі вперше застосували скандальний закон про національну пам’ять супроти українського історика

Польща, поляки, прапор Польщі / Фото: Reuters

Відповідачем у суді буде один із лідерів місцевої української діаспори.

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав до суду на історика Григорія Купріяновича через публічні висловлювання щодо українців-жертв Армії Крайової в 1944 році. Одному з лідерів української діаспори в Польщі закидають порушення нової редакції закону про польський інститут національної пам’яті.

Як зауважив на власній сторінці в соцмережі Facebook міністр закордонних справ України Павло Клімкін, підставою для позову став виступ Купріяновича 8 липня в селі Сагринь на відкритті пам’ятника місцевим українським селянам, які в 1944 році стали жертвами каральної акції підрозділу Армії Крайової. "Провиною" Г.Купріяновича, наскільки я розумію, стало те, що він "мав сміливість" сказати, хто був жертвою, а хто здійснив злочин, тобто ще раз озвучив давно відомі факти, які досі нікому навіть на думку не спадало заперечувати", - пояснив українських дипломат.

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Він нагадав, що скандальний закон було схвалено цього року, попри "гостру міжнародну критику, зокрема в Україні, США й Ізраїлі". Поправки до документу були визначені за межами Польщі недемократичними, однобокими і популістськими. "Деякі аналітики висловлювали сподівання, що з огляду на його чисто пропагандистський характер і юридичну неспроможність, відредагований закон на практиці ніколи застосовуватися не буде. Проте, як бачимо, пройшло лише кілька місяців, а ми вже маємо прецедент його застосування. І це не може не викликати глибокої тривоги", - зізнався Клімкін.

Глава МЗС України виступив "категорично проти того, щоб судовий механізм використовувався для переслідування одного з провідних діячів української громади Польщі, який, до речі, надзвичайно багато робить для польсько-українського історичного примирення". Клімкін закликав громадянське суспільство Польщі втрутитися в цю ситуацію, котру охарактеризував, як тривожну. "Саме такі поодинокі прецеденти, які трапляються десь у регіонах, а до того ж спрямовані проти представника національної меншини, неодноразово ставали в різних країнах початком широкого наступу на демократію", - пояснив він.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9066
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація