Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі заявляють, що СБУ забороняє в`їзд полякам до України через історичні висловлювання

На питання, чи вже діє заборона на те, що особи з антипольськими поглядами з України не мають бути допущені до Польщі, Ціхоцкі відповів, що так.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцкі заявив, що Служба безпеки України забороняє в`їзд полякам до України через історичні висловлювання.

Про це він повідомив в інтерв`ю Польському агентству преси (PAP), текст якого оприлюднено на сайті Посольства Республіки Польща в Україні.

Зокрема, на питання, чи вже діє заборона на те, що особи з антипольськими поглядами з України не мають бути допущені до Польщі, Ціхоцкі відповів, що так.

«Натомість ми не зобов`язані про це інформувати. Ця заборона буде «вручатися» при спробі перетину кордону особою чи особами зі списку, про який ви запитуєте», - заявив він.

Окрім того, він додав, що вже два тижні точиться публічна дискусія щодо заборони, а тим часом мало хто звернув увагу на чергові заборони на в`їзд польських громадян, які місяцями чи роками ухвалює СБУ щодо поляків.

ВідеоПолітична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

«Принагідно, я би хотів звернути увагу на те, що вже два тижні точиться публічна дискусія щодо нашої заборони, а тим часом мало хто звернув увагу на чергові заборони на в`їзд польських громадян, які місяцями чи роками ухвалює Служба безпеки України стосовно вчених, громадських діячів, представників органів самоврядування після того, як вони критично або грубо висловлювалися на тему історичної політики Української держави. Йдеться не про ті погляди, які знаходять підтримку з боку польського уряду або якимось чином віддзеркалюють політику польського уряду, тим не менше цих людей торкнулися санкції української сторони. І вони також довідалися про заборону в`їзду для них на кордоні», - заявив Ціхоцкі.

На уточнення, як багато українців, яким заборонено в`їзд до Польщі, включено до списку, представник польського МЗС відповів: «Від розмови на тему, хто і куди не в`їде, я би бажав говорити на тему, чому до такого стану повинно було дійти. Ми тут говоримо про чиновників – представників Української держави, а не газети, представників аналітичних центрів, університету або ансамблю пісні і танцю; про осіб, які ухвалюють рішення, які не тільки б`ють по почуттях поляків, заперечують Волинський злочин, але й допускають прославляння українських формувань, що колаборували з нацистською Німеччиною. Отже, це є водночас не стільки антипольські, скільки антиєвропейські погляди, що заперечують все те, заради чого віддавали життя і здоров`я багато українців під час Революції гідності».

ВідеоУ польському сеймі з'ясовуватимуть, чому Польща свариться з Україною

Раніше президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою, під час якої вони узгодили проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету президентів України та Республіки Польща на рівні зовнішньополітичних радників цього тижня у Кракові.

Як відомо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його відомство складає перелік українських чиновників, яким заборонять в’їзд до Польщі. Офіційно жодних прізвищ не називалося. Однак польські ЗМІ повідомили, що серед персон нон ґрата опиниться глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Залиште свій коментар

Вибір редакції