У Порошенка пояснили, чому загальмувало підписання квот на російські фільми

Чиновники АП обіцяють покласти закон на підпис президенту, коли той повернеться з Варшави.

Російські програми та фільми в українському телеефірі і досі вважаються європейським продуктом. Верховна Рада ще в травні ухваленим законом обмежила показ телевізійного контенту держави-агресора до 30%, але президент Петро Порошенко підписувати закон не поспішає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За ухваленим законом, із 7:00 до 23:00 більше двох третин ефіру мають займати програми виробництва країн, які підписали європейську конвенцію транскордонного мовлення – тобто ЄС, США, Канади та України. Усім іншим, зокрема й Росії, відводять максимум 30%. Також українські програми мають становити щонайменше половину від загального обсягу мовлення телеканалу. "Якщо закон буде підписаний і вступить в силу, то буде більше українського телепродукту, бо в тих 70% передбачено 50% українського. Тоді це і скорочення російського, і збільшення у нас робочих місць в інформаційній сфері", - пояснила автор законопроекту Вікторія Сюмар.

ВідеоКоли президент підпише закон про обмеження показу телевізійного контенту РФ

20 травня закон направили президенту. У Петра Порошенка було 15 днів або підписати, або ветувати, або повернути із зауваженнями. Жодної дії гарант не зробив, а тому все ж мусить закон підписувати. Норми не обмежують президента у термінах візування документа. "Російське лоббі в Україні надзвичайно сильнее, і цей вплив здійснюється через українські партії, які присутні в парламенті. Його непідписання – лише свідчення цього сильного російського впливу", - переконаний народний депутат Микола Княжицький.

Чому президент дає зелене світло квотам у радіоефірі та не ухвалює рішення щодо більш впливового телевізійного простору? Відповідь на це питання на Банковій готували тиждень. "Проект закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення та радіомовлення" знаходиться на опрацюванні у підрозділах Адміністрації Президента. Законопроект подадуть президенту після його повернення із саміту НАТО у Варшаві у пріоритетному порядку", - запевнили в АП.

Вітвіцька показала дітям, як працює сучасне телебачення

Поки Банкова розмірковує, парламентарі вже готують закон про підтримку вітчизняного кіновиробництва. "Вже до другого читання готуємо законопроект про підтримку українського кіно, де держава буде надавати підтримку україномовним фільмам", - заявила нардеп Ірина Подоляк.

Нові закони стимулюватимуть українські телерадіокомпанії інвестувати у вітчизняний медіаконтент – переконані експерти. Українське та європейське має витісняти з нашого ефіру російсько-пропагандистське.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: