У ПР вирішили, що російська не стає другою державною через страхи Литвина

Дата публікації
Перегляди
1374
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ПР вирішили, що російська не стає другою державною через страхи Литвина

Болдирєв звинуватив Литвина у ненаданні російській статусу державної

У ПР обурені переконанням захисників української мови в тому, що знання мови надає переваги перед тими, хто її не знає.

Для того, щоб підвищити статус російської мови, потрібно переконати спікера парламенту Володимира Литвина, що це не зашкодить українській мові, вважає нардеп від ПР Юрій Болдирєв.

"Ключовою тут є позиція Володимира Литвина і його фракції. Він, на жаль, сприймає цю суто лінгвістичну тему дуже політизовано. Литвин поділяє ідеї про те, що надання російській статусу другої державної призведе до непоправної шкоди українській мові. Якщо вдасться його переконати, якщо він подолає свій страх перед російською мовою, то 226 голосів в залі знайдеться", - сказав Болдирєв.

На його думку, більше причин, які могли б перешкодити це зробити, в парламенті немає.

"Оскільки депутати з "Реформ заради майбутнього" лінгвістично нейтральні, за винятком Павла Мовчана, вони цілком можуть підтримати даний проект, і можна було б проголосувати і без Литвина. Але наші не хочуть сваритися з Литвином", - заявив Болдирєв.

За його словами, після того, як Рада прийме законопроект Ківалова-Колесніченка, відразу ж виникне ініціативна група громадян, які напишуть звернення до Конституційного суду з приводу надання російській статусу державної. 

"Насправді, питання російської мови - це питання культури, мовознавства, лінгвістики, а для них (противників надання російській статусу державної) - це питання політики. Противниками підвищення статусу російської мови є ті, хто вважає, що завдяки володінню українською мовою у них є переваги перед тими, хто українською не володіє або не користується", - вважає нардеп.

Болдирєв відомий своєю заявою, що Україна не може перебувати в нинішньому складі і має позбутися Галичини: "Я переконаний, що у моєї країни немає майбутнього без подолання наслідків пакту Молотова-Рібентропа, тому що в одних кордонах утримувати Галичину і Донбас, Галичину і Крим можна тільки силою".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1374
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація