Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Путіна заявили, що "нормандська четвірка" не знайшла спільної мови

Однак лідери країн погодилися надалі працювати в "нормандському форматі".

Лідери країн "нормандської четвірки" не знайшли спільної мови.

Таку заяву за підсумками переговорів у Берліні зробив речник президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв'ю програмі "Вести в субботу" на телеканалі "Росія 1", повідомляє російський Інтерфакс.

За словами Пєскова, "напевно, поки на даній стадії відсутність спільної мови хоча б частково компенсує готовність лідерів продовжувати роботу в форматі "нормандської четвірки", що саме по собі надзвичайно важливо".

"Спільна мова проявляється не так часто, як хотілося б. Її мало - спільної мови", - зазначив речник Путіна. 

Також Пєсков зауважив, що ніякої заміни Мінських угод новими документами бути не може, усі лідери "нормандської четвірки" визнали, що єдиний шлях - це зняти усі розбіжності в їх розумінні і повернутися до їх поетапної реалізації.

"Дуже важливим є підтвердження у Берліні безальтернативності самого тексту Мінських угод. Порошенко це визнав, тому що неодноразово ми не чули різні вкидання про те, що необхідні якісь нові документи, тобто така непряма спроба підмінити Мінські домовленості", - заявив Пєсков, додавши, що текст Мінські угоди - це відправна точка, тому такої підміни не буде.

За словами Пєскова, "усі зацікавлені в тому, щоб так чи інакше Мінські домовленості не залишилися порожній папером".

"Політична воля лідерів "нормандської четвірки" підтверджена. Вони продовжать роботу над реалізацією Мінських домовленостей. Вони виходять з того, що альтернативи Мінським домовленостями немає, і протягом місяця на високому рівні міністрів закордонних справ і помічників (президентів) ця робота буде продовжена", - зазначив Пєсков.

Також він підтвердив, що на зустрічі у Берліні Порошенко піднімав тему повернення Києву контролю над українсько-російським кордоном.

"Безумовно, тому що це один з пунктів Мінських угод. Але останній. Президент Путін щораз нагадує про чітко зафіксовану послідовність кроків, які слід виконати. Цього ніхто не заперечує", - зауважив Пєсков.

Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні відбулася зустріч лідерів країн-учасниць "нормандського формату". За підсумками чотиригодинних переговорів сторони прийняли рішення розробити дорожню карту виконання Мінських домовленостей, розширити місію ОБСЄ на Донбасі та визначити чотири нові ділянки для розведення сторін конфлікту на сході України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції