У Раді хочуть відібрати мандати в регіоналів та комуністів за сепаратизм
За зміни до бюджету та мобілізацію регіонали голосували лише частково, а комуністи не голосували зовсім.

Після затвердження указу Турчинова про мобілізацію українців депутати більшості вимагають зняти недоторканність та притягнути до відповідальності регіоналів та комуністів, які відкрито підтримують сепаратизм, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
На засіданні Верховної Ради у понеділок, 17 березня, за зміни до бюджету та мобілізацію регіонали голосували лише частково, а комуністи не голосували зовсім.
Регіонали виправдовуються, що, мовляв, не хочуть загострення і вимагають, аби мобілізували виключно добровольців: не лише у Криму, а в інших областях. Попри те, що спікер Турчинов чітко пояснив, кого саме стосуватиметься часткова мобілізація.
"В першу чергу людей, які добровільно йдуть в армію, а також військових фахівців. Безумовно, на дітей, яким 18 років виповнилося, ставка не робиться", - наголосив Турчинов.
"Сьогодні ситуація іще не та, щоб ми проводили мобілізацію", - заявив у свою чергу нардеп із фракції ПР Нестор Шуфрич.
У діях, точніше бездіяльності комуністів та регіоналів більшість бачить одне: підтримку сепаратизму.
"Ми звертаємося до Генпрокуратури з вимогою зупинити сепаратистів, які мають на сьогодні статус недоторканих. Починаючи з Віктора Януковича-молодшого, який дозволяє собі сепаратистські інтерв'ю на всіх ЗМІ, і закінчуючи іншими", - наголосила депутат із фракції УДАРу Ірина Геращенко.
Зазначимо, що у Раді з часу втечі екс-президента не з'являвся не тільки Янукович-молодший, на засідання не приходять Царьов, Колесніченко та інші колись чільні регіонали.
Тим часом Колесніченко, який залишається депутатом Верховної ради, вже встиг очолити партію сепаратистів у Севастополі. Його колеги в Раді з офіційною оцінкою не поспішають.
"Очевидно, оцінку повинен дати і з'їзд Партії регіонів і визначитися", - зауважила депутат від фракції ПР Ганна Герман.
Із усіх регіоналів, які пройшли в Раду по кримських округах, в парламенті зараз одиниці. Нічого дивного у тому, що залишаються народними депутатами України в той час, коли її виборці, фактично, проголосували за приєднання до Росії - вони не бачать.
"Це, як ви сказали, не дивна поза. Це дуже складне становище. Зараз кожен для себе повинен робити вибір. Вибір дуже складний. З одного боку всі депутати Верховної ради, які знаходяться в Криму і підтримують такі рішення, вони підтримують свого виборця. - Це сепаратизм. Чому він не засуджений фракцією ПР? - Безумовно, це сепаратизм. Тому я для себе зробила ще більш важкий вибір - знаходиться тут, в парламенті України, голосую за ті необхідні заходи, щоб Крим залишився частиною України", - запевнила нардеп від фракції ПР Юлія Льовочкіна.
Акуратно нараховують зарплату і лідеру комуністів Петру Симоненку. Він, за словами його соратників, розбирається із захопленням офісу КПУ, в Раду не ходить, а комуністи тим часом бойкотують усі голосування.
Зокрема, комуніст Петро Цибенко на питання, чому вони не засуджують сепаратистів у лавах власної партії в Криму, якщо самі публічно виступають начебто за цілісність країни, заявив: "Для цього треба збирати з'їзд, для цього треба збирати пленум. Може на площі зібрати?"
На пропозицію виступити з трибуни у Верховній Раді, Цибенко сказав, що вони не можуть, не уточнивши при цьому, що саме стає їм на перешкоді.
Щодо депутатів, які помічені у публічній підтримці сепаратизму, Турчинов розпорядився написати запит до СБУ та Генеральної прокуратури. Парламент залишається у режимі "стенд бай". Не виключають, що наступні рішення, які доведеться ухвалювати, стосуватимуться окупованих територій.
Нагадаємо, що 17 березня Рада затвердила додаткове фінансування для військових. Законом передбачено виділення грошей за бюджетною програмою "Резервний фонд", тобто за рахунок оптимізації бюджетних програм держбюджету, які не є пріоритетними та першочерговими.
Кореспондант ТСН Ірина Павленок