Перейти до змісту
У Раді опублікували законопроєкт про зміни до Конституції щодо децентралізації

У партії "Слуга народу" пропонують закріпити реформу децентралізації у Конституції.

На сайті Верховної Ради 16 грудня опублікували текст закону про зміни до Конституції України щодо децентралізації.

Законопроєкт №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" внесений в Раду як невідкладний.

Громаді планують надати максимум повноважень. Зокрема буде орган місцевого самоврядування – це рада громади. У ній є голова громади, який обирається на 4 роки. Рада формує виконавчий комітет, яким керує голова ради. Це той виконавчий орган, який буде реалізовувати на місці цю місцеву політику.

Округи мають стати повними замінниками районів. Це інша форма, нова адміністративно-територіальна одиниця. Територія округу складається із громад, одна громада не може бути поділена між округами.

Місцеві адміністрації планують ліквідувати, буде запроваджений перехідний період. На рівні округів і на рівні регіонів будуть префекти. Вони очолюватимуть невелику префектуру. Префект буде представником виконавчої влади на території і матиме статус держслужбовця. Призначається та звільняється префект на 3 роки президентом за подання Кабміну. Також між ними буде постійна ротація, а один префект не може двічі поспіль бути на цій посаді на одній і тій самій територій. Однак він може бути префектом іншої території. 

Повноваження префекта - забезпечування взаємодії територіальних органів і центральних органів виконавчої влади та додержання ними Конституції і законів, координація виконання держпрограм, спрямування і організація територіальних органів і забезпечення їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування у форс-мажорних умовах, нагляд за додержанням законів і конституції органами місцевого самоврядування. Префект зможе призупиняти акти місцевих органів влади з одночасним зверненням до суду. До рішення суду акт не буде діяти. Якщо акт стосуватиметься територіальної цілісності або нацбезпеки, префект скасовуватиме його напряму.

Нагадаємо, раніше в "Слузі народу" запропонували закріпити реформу децентралізації у Конституції, запровадити новий адміністративно-територіальний устрій та ввести інститут префектів.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин