Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді пояснили, коли канали мають остаточно збільшити кількість українськомовних передач

Усі іноземні фільми мають бути продубльовані українською, за винятком радянських стрічок.

Вироблений в Україні російськомовний телевізійний продукт буде протягом одного року і 4 місяців зараховуватися в українськомовну квоту для телеканалів.

"Закон (про квоти на українському телебаченні - ред.) після підписання набуде чинності за 4 місяці. Але протягом року вироблені в Україні програми можуть зараховуватися в українську квоту, навіть якщо вони російською мовою, щоб канали могли перейти на українську мову", - пояснила глава комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, передає Інтерфакс-Україна.

Вона наголосила, що йдеться не про російський продукт, а тільки про зроблений в Україні російськомовний контент.

Закон передбачає, що всі фільми іноземною мовою в Україні повинні бути продубльовані або озвучені державною мовою, за винятком радянських фільмів. Їх не будуть зараховувати в українськомовну квоту для телеканалів.

Сюмар заявила також, що на деяких депутатів перед голосуванням за закон про квоти на українському телебаченні намагалися чинити тиск. За її словами, деякі парламентарі отримували смс-повідомлення з проханнями не голосувати за цю ініціативу.

Нагадаємо,  згідно із законом частка передач та фільмів українською мовою у теле- радіоефірах має становити не менше 75% протягом доби: як у денному (з 7 до 18) так і у вечірньому (18-22) ефірах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції