У Раді пропонують законодавчо заборонити ідею "руского міра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідний законопроект має змінити вже ухвалений закон про декомунізацію.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект про внесення змін до закону про декомунізацію щодо засудження та заборони ідеї "руского міра" в країні.

Станом на 1 жовтня законопроект №9139 направлено на розгляд комітету.

"Проект Закону спрямований на засудження "російського світу" ("руского міра") як форми націонал-соціалізму (нацизму) як ключового концепту російської національної ідеї, яка є ідеологічнім виправданням російського шовінізму, імперіалізму і військової агресії проти країн-сусідів", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Ініціаторами цього документу стали депутати Олександр Шевченко, Віктор Шевченко, Валентин Дідич, Ірина Костанкевич, Олександр Дубінін та Тарас Батенко. На їхню думку, саме ідеї та концепція "руского міра" стали причиною втрати українських територій та початку війни на Сході.

Поняття "руского міра" законодавці у своєму проекті визначають так: "російський світ" ("рускій мір") – форма націонал-соціалізму (нацизму), російська неоімперська геополітична, культурно-історична ідея міжнародного та міждержавного співтовариства, об’єднаного причетністю до Росії і прихильністю до російської мови та культури, під гаслами єднання та захисту носіїв російської мови та культури, православної віри, спільної історичної пам’яті та спільних поглядів на суспільний розвиток.

Нагадаємо, закон про декомунізацію та засудження радянського режиму українські депутати ухвалили 9 квітня 2015 року.

ВідеоУ Дніпрі прихильниця "русского міра" напала на ветерана АТО в оперному театрі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції