У Раді розповіли, коли розглянуть проєкт Зеленського про кадрові зміни в КСУ

Дата публікації
Перегляди
1495
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Раді розповіли, коли розглянуть проєкт Зеленського про кадрові зміни в КСУ

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Наразі конкретна дата проведення засідання визначається.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики може розглянути законопроєкт щодо зміни складу КСУ вже наступного тижня. Його ініціював президент Володимир Зеленський через скандальне рішення про скасування покарання за недостовірне декларування.

Про це повідомила заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права, постійна представниця ВР у Конституційному суді Ольга Совгиря (фракція партії "Слуга народу") в коментарі "Укрінформу".

Вона пояснила оперативність розгляду тим, що законопроєкт має позначку про невідкладність.

"Оскільки законопроєкт внесено як невідкладний, я думаю, що наступного тижня буде збиратися комітет. Поки що конкретна дата проведення засідання обговорюється. Коли законопроєкт розглядатиметься на пленарному засіданні Верховної Ради, залежатиме від рішення комітету: спочатку комітет має рекомендувати вносити його в зал", – сказала Совгиря.

Як відомо, через скандальне рішення Конституційного суду керівництво країни скликало екстрене засідання РНБО та Кабінету міністрів, де було ухвалено рішення щодо розблокування роботи НАЗК.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх рівнів. 

Зеленський пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду

Зеленський пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1495
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація