Перша справа проти "кнопкодава": у Раді розповіли, на якому етапі перебуває розслідування

Перша справа проти "кнопкодава": у Раді розповіли, на якому етапі перебуває розслідування

Фото: УНІАН

Кінцевого вироку суду ще немає.

Перша справа проти народного депутата за "кнопкодавство" вже розглядається в суді, вироку щодо урядовця поки немає. Йдеться про порушення, зафіксоване вже після ухвалення закону про відповідальність за неособисте голосування.

Про це перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Я знаю, що один є. І я знаю, що справа по цьому слухається. Кінцевого вироку суду ще немає", – сказав Стефанчук.

Віцеспікер прізвище народного депутата назвати відмовився. Водночас, Стефанчук вважає, що за останні місяці у Раді зафіксовано лише один випадок "кнопкодавства" через загрозу кримінальної відповідальності, яка є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата.

"Нам неважливо, яким буде розмір кримінальної відповідальності, факт кримінальної відповідальності є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата. Тому що, щоб інше зробити, нам треба вносити зміни до Конституції. А це, ви розумієте, дві сесії підряд, бо ми повинні пройти висновок КСУ, тому ми пішли іншою формулою: наявність кримінальної справи, вирок суду є підставою для позбавлення народного депутата його мандата", – додав Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, кнопкодавство у Верховній Раді від 16 січня стало кримінальним злочином. А 21 лютого Офіс генерального прокурора звітував про старт першого кримінального провадження щодо "кноподавства" в сесійній залі Верховної Ради України. Повідомлення про це розміщене на офіційній вебсторінці правоохоронців. 

У Київраді представили сенсорну кнопку для голосування, яка має унеможливити кнопкодавство

У Київраді представили сенсорну кнопку для голосування, яка має унеможливити кнопкодавство

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація