Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
 У Раді Європи позитивно оцінили український закон про освіту – Кулеба

Лілія Гриневич зустрілася із генсеком РЄ.

Експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні, який розкритикували уряди деяких сусідніх держав.

Про це у Twitter написав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Відео Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла про особливості нового закону "Про освіту"

"Експерти РЄ дуже позитивно оцінюють реформу освіти. Щодо статті 7 чекаємо на думку Венеціанки. Партнери мають знизити градус риторики", - зазначив він.

Також Кулеба повідомив, що 6 жовтня міністр освіти України Лілія Гриневич зустрілася із генеральним секретарем РЄ Турбйорном Ягландом, щоб пояснити йому суть реформи.

"На усі запитання [Гриневич] надала вичерпні відповіді", - зазначив Кулеба.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції