У Раді з тріском і скандалом провалили призначення "аудитора" для НАБУ

Дата публікації
У Раді з тріском і скандалом провалили призначення "аудитора" для НАБУ

Найджел Браун / УНІАН

Питання направили на доопрацювання профільного комітету. 

23 лютого під час засідання Верховна Рада не змогла визначитися з кандидатом до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ – питання направили на доопрацювання.

На засіданні парламентарі розглядали проект постанови №5571 авторства Єгора Соболєва. У ньому пропонувалося визначити кандидатом до складу комісії аудиту НАБУ американця Роберта Сторча – заступника генерального інспектора департаменту юстиції США.

Парламентарі обурювалися, що на посаду претендує американець. Натомість Соболєв наголосив, що закон не вимагає громадянства, а іншим вимогам Сторч відповідає.

"Кому ви готові довірити аудит НАБУ з українських експертів?", – наводить "Українська правда" його цитату.

Раптово Раді запропонували іншу кандидатуру на пост "аудитора" НАБУ - Найджела Брауна. Він одразу  виступив у Верховній Раді, що викликало шквал обурення. Браун не зміг сказати, хто запропонував його кандидатуру та запросив до України.

Глава парламенту Андрій Парубій, натомість, запропонував депутатам голосувати за обидві кандидатури.

"Є дві кандидатури – Роберт Сторч, якого запропонував комітет… І друга кандидатура, запропонована фракціями. Я мав зранку розмову з двома головами фракцій, де було чітко вказано, що пропонує Верховна Рада. І якщо навіть в інших законопроектах є "за рекомендацією комітету", тут немає цього розділу – тому кожен може запропонувати кандидатуру, а Верховна Рада буде визначатися", - сказав він.

За словами спікера, юристи пояснили йому, що названа може бути будь-яка кандидатура.

Сам Браун заявив, що переважна частина його кар'єри – шукати правду, і припустив, що його запросили, бо він "на слуху".

Примітно, що ані Сторч, ані Браун не здобули підтримки нардепів. За кандидатуру Сторча, якого пропонував комітет, проголосували 76 депутатів, а за Брауна – 205. Після повторного голосування за кандидатуру Брауна за нього віддали голоси 214 нардепів, тому пропозицію повернули до комітету на доопрацювання.

УП пише, що  висунення Брауна погодили з Парубієм керівники фракції "Народний фронт" та "Блок Петра Порошенка". 

Соболєв назвав те, що сталося у Раді, "ідіотизмом".

Натомість Сергій Лещенко припустив, що у Раді існує план через "правильного" аудитора змінити главу НАБУ, який не влаштовує "корумповане керівництво країни".

Програма "Схеми повідомила, що Браун раніше співкерував фірмою ISC Global, яка працювала з російськими олігархами.

"Ця компанія з питань безпеки роками обслуговувала російських олігархів – Березовського, Ходорковського, Гусинського", - йдеться у повідомленні. 

Наступна публікація