Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді з'явився законопроект під Луценка-генпрокурора

У новій редакції пропонується визначити, що особа, яка претендує на посаду генпрокурора, "має вищу освіту та стаж роботи в галузі права".

Представник президента України в парламенті, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Степан Кубів пропонує Верховній Раді ухвалити проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури і Державного бюро розслідувань.

Про це пише УНІАН.

Законопроект дозволяє претендувати на посаду генпрокурора особі, яка не має прокурорського стажу, але має стаж роботи у галузі права не менше п'яти років.

Відповідний текст законопроекту № 4379 від 12 квітня опублікований на сайті парламенту. У частині 3 ст. 27 Закону "Про прокуратуру" зазначається, що "прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше п'яти років. Ці вимоги не поширюються на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

Нині законом передбачено, що "прокурором генпрокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи на посаді прокурора не менше п'яти років".

Також у ст. 40 даного закону у вимогах, які визначені для призначення на посаду генпрокурора, пропонується прибрати пункти: "Має стаж роботи в галузі права не менше 10 років" та "Має вищу юридичну освіту".

В новій редакції пропонується визначити, що особа, яка претендує на посаду генпрокурора, "має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше п'яти років".

Нагадаємо, що 29 березня народні депутати України підтримали рішення відправити генерального прокурора Віктора Шокіна у відставку. За відповідне рішення проголосували 289 нардепів, виступили проти - 6, утрималися - 4 нардепи, не голосували - 40.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції