У Раді зареєстровано законопроект, який допоможе обійти скандальну "поправку Мисика"

Нова система декларування для держслужбовців може запрацювати вже цього року.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3787, який дозволяє запустити елекронну систему декларування для службовців вже цього року і таким чином обійти скандальну "поправку Мисика" до держбюджету. Через цю поправку безвізовий режим між Україною та ЄС перебуває під загрозою.

Законопроект внесла група народних депутатів на чолі з першим віце-спікером Андрієм Парубієм, повідомляє Реанімаційний Пакет Реформ.

Чинний закон вимагає запуску системи електронного декларування одночасно для всіх службовців (близько 1 мільйона осіб), що нереально з огляду на затримку із створенням Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке має прийняти рішення про початок нової системи декларування, але досі залишається недієздатним.

"Законопроект уповноважує НАЗК зробити це поетапно. Це дозволить ввести в дію нову систему у першу чергу для вищих посадових осіб вже в квітні цього року (за умови початку роботи НАЗК), що є вимогою МВФ та ЄС в рамках візової лібералізації", - йдеться у повідомленні.

Проект містить також низку інших важливих положень: визначає момент початку роботи НАЗК (оприлюднення відповідного рішення самого НАЗК); дає можливість НАЗК розширити перелік декларацій, які проходять обов'язкову повну перевірку; встановлює, що перевірка декларації проводиться також на підставі повідомлення в ЗМІ чи громадян; дозволяє суб'єктам декларування, які не зможуть в цьому році подати декларацію вчасно, оскільки вони служать в АТО, подати її коли це стане можливим.

ВідеоУ Раді зареєстрували законопроект про скасування скандальної поправки до бюджету

Нагадаємо, що  згідно із скандальною поправкою до держбюджету декларування всіх активів в електронному вигляді відклали до 2017 року. А воно необхідне для безвізового режиму з ЄС.

14 січня Петро Порошенко під час першої цього року прес-конференції заявив, що він особисто найближчим часом ініціює кілька законопроектів, які пришвидшать скасування віз для українців. В тому числі, щодо скасування скандальної поправки до бюджету, яка стосується відкладення декларування всіх активів в електронному вигляді.

Пізніше голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що у парламенті зареєстрували законопроект про скасування скандальної поправки. Однак 14 січня стало відомо, що комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції не вистачило одного голосу, щоб рекомендувати нардепам скасувати норму держбюджету про відтермінування до 2017 року введення електронного декларування доходів чиновників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: