У Раді зареєстрували постанови для блокування закону про ринок землі: що вимагають депутати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кілька нардепів намагаються перешкодити підписанню закону про відкриття ринку землі.

У Верховній Раді України 31 березня зареєстрували проєкти постанов про скасування рішення парламенту щодо ухвалення закону про ринок землі.

Іформацію опублікували на сайті Верховної Ради України.

Проєкт постанови Полякова

У пояснювальній записці до проєкту постанови №2178-10-П, автором якої є Антон Поляков, зазначається, що під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради щодо процедури прийняття парламентом законів.

Поляков наголошує, що всупереч нормам статей 116 і 118 Регламенту, головним комітетом не підготовлено додаткової порівняльної таблиці з урахуванням пропозицій (поправок) народних депутатів, які не були включені до порівняльної таблиці законопроєкту, що пропонується для прийняття у другому читанні.

"Проте під час розгляду проєкту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» під час пленарного засідання 31 березня 2020 року народними депутатами було висловлено ряд зауважень до змісту законопроєкту, однак в порушення норм Регламенту зазначені зауваження були проігноровані Головою Верховної Ради та законопроєкт був поставлений на голосування в цілому", - йдеться в повідомленні.

Поляков зауважує, що відповідно до ч. 1 ст. 48 Регламенту, рішення Ради можуть бути скасовані парламентом до підписання відповідного акту Головою ВР.

Проєкт постанови від Савчук

Водночас у пояснювальній записці постанови №2178-10-П1, ініційованої позафракційною нардепкою Оксаною Савчук йдеться про те, що під час розгляду поправок № 3299 - № 4018 "відповідно до даних електронного голосування та відеофіксації засідання  частина народних депутатів України зареєструвалися на позачергове пленарне засідання, проте були відсутні у залі пленарних засідань  та не голосували".

"Таким чином, Верховна Рада України не була правомочною приймати рішення при розгляді поправок № 3299 - № 4018 до проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10 жовтня 2019 року) у другому читанні 30 та 31 березня 2020 року. - йдеться у записці.

Зареєстрували в раді ще дві постанови про скасування закону про ринок землі. Авторами документів є нардепи від "Батьківщини" Юлія Тимошенко та Вадим Івченко.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Відео Верховна Рада проголосувала за закон про відкриття ринку землі

Нові міністри, антикризові закони, доля націоналізованих банків і ринок землі. Верховна Рада завершила свої позачергові засідання. У турборежимі ухвалили низку рішень, зокрема спрямованих на боротьбу із коронавірусом. Також парламент надав право уряду контролювати ціни на протиепідемічні товари. Ці рішення ухвалили порівняно швидко, а от на земельному питанні застрягли до ночі.  

Верховна Рада проголосувала за закон про відкриття ринку землі

Залиште свій коментар

Вибір редакції