У Раді зареєстрували проєкти постанов Зеленського про звільнення Луценка з Клімкіним й призначення нового очільника МЗС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зареєстровані постанови до голосування нардепів розглядатиме комітет.

У Верховній Раді зареєстрували президентські проєкти постанов про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ, про призначення Вадима Пристайка міністром закордонних справ та про надання згоди на звільнення президентом Юрія Луценка з посади генерального прокурора.

Нині постанови направлені на розгляд Комітету.

Згідно з проєктом постанови щодо звільнення генпрокурора, "Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України "Про прокуратуру" вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України "Про прокуратуру".

"У зв'язку з цим відповідно до статей 8, 102, 1311 Конституції України вношу подання про звільнення Луценка Юрія Віталійовича з посади Генерального прокурора України", - написав Зеленський.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський подав до парламенту кандидатуру міністра закордонних справ, а також знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради.

30 травня Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад двох міністрів і голови Служби безпеки. Зеленський вніс подання щодо звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України, Степана Полторака – з посади міністра оборони України. Ще одне подання стосується відставки голови СБУ Василя Грицака.

Своєю чергою Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони передав на голосування депутатами указ про звільнення Грицака та Клімкіна, проте висловився проти звільнення Полторака.

6 червня Рада провалила відставку міністра закордонних справ Клімкіна. Постанови не набрали необхідної кількості голосів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції