Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді зареєстрували законопроект про заборону держслужбовцям виїжджати до Росії

Порушників закону пропонують карати штрафами і звільненнями.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, який передбачає тимчасове обмеження для українських держслужбовців на виїзд до країни-агресора - Росії.

Документ було подано до парламенту у понеділок, 9 жовтня.

Авторами законопроекту стали народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" Андрій Немировський і Андрій Шинькович, а також позафракційний депутат Андрій Денисенко.

Депутати пропонують тимчасово заборонити виїзд до Росії працівниками апарату Ради національної безпеки і оборони України, державним службовцям та членам Кабінету міністрів України. За порушення заборони пропонується карати штрафами або звільненням з посади.

Обмеження не будуть стосуватися працівників дипломатичних служб, або якщо держслужбовець виїжджає з метою невідкладного медичного лікування, або участі в похованні близького родича, що підтверджено відповідними документами.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що Росія може здійснювати тиск на держслужбовців шляхом підкупу, шантажу або вербування з метою ведення антидержавної діяльності.

"Таких осіб можуть викрадати, застосовувати до них тортури, позбавляти волі, навіть позбавити життя. В таких випадках Україна не може забезпечити захист їх прав", - йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, Служба безпеки України хоче введення заборони українським політикам та чиновникам на поїздки до Росії, тож юристи СБ України підготували законопроект про обмеження візитів до Росії політикам, посадовцям, представникам органів місцевого самоврядування та громадським діячам. У законопроекті, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність чиновників за відвідування сусідньої країни з метою заподіяння шкоди національним інтересам України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції