У РФ чотирьом кримчанам загрожує від 7 до 17 років в'язниці

Переслідування проукраїнських і кримськотатарських активістів стали частим явищем у Криму після його анексії Росією.

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону чотирьом кримським мусульманам, яких звинувачують у зв'язках з "Хізб ут-Тахрір", сторона обвинувачення просить присудити від 7 до 17 років позбавлення волі.

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

Судові дебати продовжаться 25 серпня. У справі про членство у "Хізб-ут-тахрір" проходить загалом 14 кримчан. Нині чотирьом із них висунули звинувачення: Рустемові Ваїтову, Нурі Прімову і Фератові Сайфуллаєву в участі в русі, Русланові Зейтуллаєву в організації осередку цього руху.

Суд над ними почався 1 червня в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону в Росії.

У Росії правозахисна організація "Меморіал" визнала цих чотирьох політичними в'язнями. Інші десять іще чекають на закінчення слідства.

Переслідування проукраїнських і кримськотатарських активістів стали частим явищем у Криму після його анексії Росією. Про це неодноразово заявляли правозахисники.

Ситуація, в яку потрапили кримські політв'язні, набагато гірша, ніж у тих в'язнів Кремля, яких тримають на території Росії. Так вважає адвокат Микола Полозов. "На цю територію не поширюється консульська допомога. І якщо в інших справах велику підтримку надавало МЗС України, то в Криму нічого цього немає. Крім того, істотною проблемою в Криму є інформаційний вакуум, який створила Російська Федерація", - каже він.

Правозахисники таі представники Меджлісу кримськотатарського народу вважають, про долю кримських політв'язнів треба гучно говорити, аби на них звернули увагу міжнародні організації. Коли питанням кримських татар перейматиметься чи не увесь світ, Кремль буде змушений їх звільнити. "Заклик до всього світу: спрямуйте туди своїх представників, щоби вони побачилися з громадянами України! Це десятки людей. Чому вони кинуті?", - обурений голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

ВідеоКримський Меджліс намагається зробити так, аби про долю їх політв'язнів говорив увесь світ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: