Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РФ назвали створення автокефалії в Україні "порушенням Конституції" та "русофобським" жертвоприношенням

Російські дипломати вважають надання автокефалії Українській православній церкві спробою "заснувати кишенькову церкву".

Українська влада прагне "принести в жертву русофобській політиці" релігійний мир у власній країні, створюючи автокефальну церкву.

Про це заявила на брифінгу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, пише ТАСС.

"Йдеться про намір нинішньої української влади заснувати повністю підконтрольну собі кишенькову церкву, кістяк якої склали б абсолютно ніким не визнані розкольницькі структури", - сказала вона.

За словами Захарової, спроби реалізації сценарію, який викликає вкрай суперечливу реакцію серед духовенства і вірян, просто "йдуть врозріз з інтересами безпосередньо українського народу".

До того ж представниця МЗС РФ вважає, що це може істотно ускладнити і без того "вельми напружену внутрішньополітичну обстановку" і спровокувати подальше поглиблення розколу в суспільстві.

"У подібних діях проявляється прагнення принести в жертву русофобської політики вже і релігійний мир у власній країні, піти на пряме порушення її Конституції і, мабуть, ще й переписати православні канони", - резюмувала Захарова.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Так, звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. Єдина Помісна церква може з'явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня. 

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

Своєю чергою Вселенський Патріархат уже розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції