Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РФ політв’язню Клиху психіатри примусово робили ін’єкції невідомих препаратів - Amnesty International

Після перебування у психіатричній лікарні Магнітогорська Станіслав Клих схуд на 15 кілограмів.

Український політв’язень Станіслав Клих, несправедливо ув’язнений в РФ, зазнає примусового психіатричного лікування за рішенням керівництва в’язниці.

Про це розповіли в організації Amnesty International.

Клиха від березня 2017 року утримують у колонії містечка Верхньоуральськ Челябінської області. Він витримав 12-ти денне голодування в липні 2017 на знак протесту проти свого ув’язнення. Через це він почав погано почуватися і написав до керівництва в’язниці прохання про надання медичної допомоги через низький тиск та рівень гемоглобіну.

Однак замість того, щоб направити його до звичайної медичної установи, керівництво в’язниці 28 серпня перевело Клиха до психіатричної лікарні міста Магнітогорськ, де його проти волі утримували до 8 вересня.

“В лікарні Станіславу Клиху примусово робили ін’єкції невідомих препаратів. Його мати говорить, що унаслідок цього “лікування” він почувається “задерев’янілим” і “поводиться як дитина”, не будучи здатним робити елементарні речі, такі як вмивання. Керівництво лікарні відмовляється повідомити, які саме препарати до нього застосовували і з якою метою. Після повернення з лікарні він також не був здатен керувати руками, а декілька пальців були ушкоджені. Таке ставлення може розглядатись як тортури. Ми боїмось, що відтоді Клих так і не отримав належної медичної допомоги” – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

ВідеоРосія відмовилась передати Києву незаконно засуджених Карпюка, Клиха і Чирнія

Про це повідомив заступник міністра юстиції. За його словами, у передачі відмовили, не вказуючи причини та без відповідного рішення суду. Цього місяця Москва відмовилась передати незаконно засуджених Олега Сєнцова та Валентина Виговського. Загалом, у російських тюрмах перебуває понад півсотні українських політв'язнів.

Росія відмовилась передати Києву незаконно засуджених Карпюка, Клиха і Чирнія

Зазначається, що після перебування у психіатричній лікарні Магнітогорська Станіслав Клих схуд на 15 кілограмів. За свідченнями його матері, Тамари Клих, котра мала змогу відвідати його 10, 11 та 12 жовтня, Станіслав мав пролежні, п’ять з його пальців були сильно ушкоджені.

Нагадаємо, російська прокуратура вимагала ув'язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня 2016 року суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін'юст заявляє, що одразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Згодом судова колегія у кримінальних справах Верховного суду Росії підтвердила вирок українцям, які були незаконно засуджені, відхиливши апеляцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції