На програму з Порошенком покликали ветерана АТО, який організував "приватну армію" Труханова

На програму з Порошенком покликали ветерана АТО, який організував "приватну армію" Труханова

Фото: ТРК "Україна"

Також його затримувала поліція через стрілянину в одеському кооперативі.

На телеканалі олігарха Ріната Ахметова "Україна" від 22 січня розпочалися "різдвяні зустрічі" із президентом України Петром Порошенком. Під час цих зустрічей з президентом спілкуються люди з різних галузей: волонтери, священики, ветерани, працівники бюджетних сфер.

У першій серії на "зустріч" до Порошенка приїхали ветерани батальйону "Дніпро-1" та переселенці з Донецька – Лариса Радкевич та Вадим Остапчук. Останній заснував в Одесі "Муніципальну охорону", яку називають приватною армією міського голови Геннадія Труханова, а також був затриманий поліцією через стрілянину на одеському кооперативі, пише theБабель.

До початку війни на Сході Остапчук займався бізнесом у Донецьку. Після російської окупації вступив до добробату "Дніпро-1". За часів Євромайдану був членом восьмої Афганської сотні Самооборони, а також організував загін з охорони проукраїнських мітингів у Донецьку.

Вадим Остапчук / Фото: ТРК "Україна"

"До нього в Донецьку добре ставилися. Брав участь у багатьох операціях. У перших рядах став добровольцем, позвав за собою багатьох хлопців. Воював", - розповів учасник бойових дій і член партизанської групи "Равлик" Богдан Чабан.

Після повернення з фронту у квітні 2015 року Остапчук став організатором в Одесі "Муніципальної охорони". Це комунальне підприємство мусило забезпечувати порядок у місті, охороняти муніципальні установи та працівників мерії, а також допомагати стягувати адміністративні штрафи. На початку вересня Остапчук став директором цього підприємства.

"Нам кудись треба було повертатися, а повертатися було нікуди. І тут мені запропонували друзі роботу в Одесі. Знадобився наш досвід, пов'язаний із безпекою в місті", - розповів він.

Через рік "Муніципальна охорона" отримала ліцензію на застосування спеціальних засобів, як: кийки, сльозогінний газ та наручники. Переважно у ній працюють ветерани АТО та колишні правоохоронці. Незважаючи на прямі обов’язки, "Муніципальну охорону" часто помічали під час розгону мітингів проти Труханова в Одесі, а також їх членів підозрюють у нападах на одеських активістів, які виступають проти міського голови. На Міжнародній конференції з прав людини у Варшаві восени 2018 року це підприємство назвали "приватною армією" Труханова.

Сам же Остапчук зазначає, що покинув "Муніципальну охорону" в 2017 році через "певні розбіжності у поглядах на її розвиток".

"Я створював цю охорону. Але пішов за взаємною згодою і через різні погляди на життя. Я і так чекав, коли попросять. Спочатку не хотів очолювати, але мене вмовили на це неподобство під виглядом того, що все буде правильно та патріотично. Але побачив, що коїться неподобство, і пішов", - розповів він.

Після цього Остапчук створив власну охоронну фірму. У квітні 2018 року його та ще 15 осіб затримала поліція після стрілянини на стоянці кооперативу "Вимпел". Тоді важке поранення отримав сторож стоянки, а ще кілька осіб отримали травми після пострілів із травматичних пістолетів. За словами Остапчука, його попросили допомогти через "напад рейдерів".

"Я відкрив приватну охоронну фірму. Стоянка звернулася до "Самооборони", а вони звернулися до нас. Ми уклали договір на охорону. А схема віджиму стоянок мені відома. Ще коли я був директором "муніціпалки", її (схему – ред.) зі мною обговорювали. Ми вписалися. По двох парковках все було нормально, а на "Вимпелі" в нас почали стріляти", - пояснив Остапчук.

Через півроку із затриманих осіб, серед яких був і Остапчук, зняли всі звинувачення. Тепер він стверджує, що не має жодних зв’язків із одеською владою.

"Буває, заважаю йому (Труханову – ред.). Він пару разів дзвонив, намагався чогось домогтися свого. Але я ж два роки там працював, тож кухню знаю. Трапляється, що ми стаємо один у одного на шляху", - зазначив Остапчук.

Солом'янський суд Києва заарештував нерухоме майно Геннадія Труханова

Солом'янський суд Києва заарештував нерухоме майно Геннадія Труханова

Повʼязані теми:

Наступна публікація