Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РНБО заявили про можливість повернення Росії до широкомасштабної агресії проти України

Росіяни стрімко нарощують військову боєздатність.

Росія може вдатися до широкомасштабної військової агресії проти України, якщо не їй не вдасться дестабілізувати ситуацію всередині країни.

Про це заявив заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко, передає Радіо Свобода.

ВідеоФакт агресії та повноваження армії: на розгляд ВР винесли законопроект про деокупацію Донбасу

За його словами, останнім часом у Росії були створені дві нові армії - 8-а та 20-а загальновійськова армії. Також з’явилися три нові дивізії - 150-та, 3-тя, 144-та. Створюються нові дивізії і на Кавказі. Окрім того, Росія швидкими темпами переозброює повітряні армії Південного і Західного військових округів, надсилаючи туди нові літаки.

Окремо Литвиненко наголосив на стрімкому розгортанні російської військової присутності в окупованому Криму. Росіяни створили там A2/AD зону – зону забороненого доступу з повітря і з моря.

Заступник секретаря РНБО зазначив, що західні санкції проти Росії діють. Зокрема, росіяни обмежили військові програми щодо створення нового літака-винищувача фронтової авіації п’ятого покоління, нового танку "Армата", нової бронеплатформи, тощо. Разом із тим Росія все ж знаходить ресурси для розгортання військ на кордоні з Україною на постійній основі, підвищення їхньої боєготовності.

За словами Литвиненка, перемогти у цій війні можливо лише, якщо Україна досягне розвитку публічних інституцій, зміцнення Збройних сил, Нацполіції, СБУ, розвідувальних органів, Державної прикордонної служби, Нацгвардії.

Нагадаємо, міносвіти Красноярського краю, що в РФ, рекомендувало регіональним освітнім установам перейти на умови воєнного часу. "Просимо вас донести до начальників управлінь освіти методичні рекомендації щодо організації навчального процесу під час приведення підвідомчих установ у готовність до роботи в період мобілізації, у воєнний час, у разі введення воєнного стану," - йдеться в розпорядженні. 

Перед цим Володимир Путін закликав усі великі і стратегічні підприємства Росії підготуватися до збільшення випуску військової продукції. За його словами, здатність економіки до швидкого збільшення обсягів виробленої військової продукції та послуг є "однією з найважливіших умов забезпечення військової безпеки Росії. І до цього повинні бути готові всі стратегічні і просто великі підприємства, незалежно від форм власності".

Також Путін наголосив на необхідності "проконтролювати недоліки, виявлені під час недавніх військових навчань Захід-2017, та сприяти підвищенню мобілізаційної готовності". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції