Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії хочуть визнання від України провокації в Керченській протоці для повернення захоплених кораблів

Російський сенатор відреагував на ноту Пристайка.

Щоб Україна могла повернути захоплені Росією кораблі, їй доведеться визнати факт провокації в Керченській протоці.

Про це заявив член Ради Федерації Сергій Цеков, коментуючи слова міністра закордонних справ України Вадима Пристайка про чергову ноту з вимогами повернути судна, передає ТАСС.

Російський сенатор вважає, що Україні "це слід було б зробити", а потім вже говорити про майно.

На думку Цекова, кораблі можуть представляти інтерес для слідства, і тут же зазначив, що у Москви немає бажання витрачати гроші на зберігання чужого майна.

Відео З порту Керчі зникли захоплені українські кораблі

Москва не планує віддавати Києву полонених моряків. Принаймні сьогодні, коли спливає термін, призначений Трибуналом ООН. Місяць тому в Гамбурзі прийняли рішення, яке зобов'язує Росію відпустити бранців. Утім, в Кремлі нині вкотре заявили: не вважають ухвалу обов'язковою для виконання.  

З порту Керчі зникли захоплені українські кораблі

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції