Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії раптово почалася істерія через емблему воєнної розвідки України

У Росії раптово почалася істерія через емблему воєнної розвідки України

На емблемі зображена сова, яка пронизує мечем територію Росії.

Російські чиновники, журналісти та пересічні користувачі соцмереж один за одним почали висловлювати своє обурення з приводу нової емблеми воєнної розвідки України.

На емблемі намальована сова, яка тримає меча, що пронизує територію Росії. Гасло українських розвідників написано латиною - "Sapiens dominabitur astris" (перекладається як "Мудрий буде панувати над зірками").

Одіозний віце-прем'єр міністр РФ Дмитро Рогозін назвав емблему "дебільною". Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова написала у Facebook, що "в Україні до всіх бід додалася ще одна - орнітологічна. Мабуть, коли відлетіли всі беркути, довелося взятися за зброю совам".

Росіяни помітили емблему на фото з представлення нового керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майора Василя Бурби. При цьому і журналісти, і посадовці з РФ приписали напис "Україна – понад усе", який розміщувався над емблемою, гаслу українських розвідників (насправді це не гасло).

Емблема розвідки України
Сайт президента України

Так, Рогозін заявив, що цей напис – прямий переклад з німецької. "Нічого і нікого не нагадує?" - запитав він у Twitter, натякаючи на німецьких нацистів.

Російське видання Сноб на своїй сторінці у Facebook написало: "Новим гербом розвідки України стала сова, яка пронизує мечем Росію. І напис: Україна юбер аллес!".

Емблема розвідки України
Скріншот

Коли воєнна розвідка України ухвалила нову емблему, нам знайти не вдалося, але на сторінці ГУР у Facebook вона з'явилася ще сім місяців тому – у березні 2016 року. Але росіяни помітили її лише зараз.

Народний депутат України Дмитро Тимчук вказав на символізм нової емблеми української розвідки: сова – хижак, який харчується кажанами (символ російської розвідки).

"Російські ЗМІ розгледіли емблему ГУР МО України (сова, яка "протикає мечем Росію"). Підкинемо ж росіянам ще одну фішку: сова в природі пожирає кажанів (летюча миша - символ військової розвідки РФ). Гарного дня!" – написав Тимчук.

Додамо, що символізм видно і в гаслі українських розвідників: "Мудрий буде панувати над зірками". Гасло російської розвідки: "Вище нас – лише зорі".

У свою чергу російський політолог Григорій Трофимчук закликав співвітчизників не сміятися з нової емблеми ГУР Міноборони України.

"Сова пробиває мечем карту абсолютно конкретної країни: Росії. Це серйозна інновація в геральдиці, яка, зазвичай, стоїть на абстрактних образах і символах. Москві висланий однозначний сигнал: з нею будуть воювати до тих пір, поки не впадуть обидва вороги. І навряд чи це дає зрозуміти тільки сам Київ. Це вам вже не кріп на шевроні, з якого так весело все починалося", - написав він у Facebook.

Залиште свій коментар

Вибір редакції