У Росії українських військових запроторили в СІЗО через нібито обстріл мирного населення

Дата публікації
Перегляди
3414
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Росії українських військових запроторили в СІЗО через нібито обстріл мирного населення

Список претензій з боку російського слідства є досить дивним

В СІЗО бійці 72-ої бригади перебуватимуть два місяці. 

Вперше після арешту льотчиці Надії Савченко Росія взяла нових заручників. Суд у Ростовській області заарештував п'ятьох українських офіцерів, з числа тих, які четвертого серпня під обстрілом терористів були змушені відійти на територію Росії, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Декілька хвилин назад у містечку Красний Сулін, Ростовської області пройшло засідання місцевого суду. На вимогу Слідчого комітету Росії ухвалено цілком прогнозоване рішення: п'ятьох український офіцерів 72-ї бригади заарештували і вони перебуватимуть у слідчому ізоляторі протягом двох місяців. Це останні 5 українських військових, які були змушені 4 серпня відійти на територію Росії після атаки проросійських бойовиків.

Після заперечень командира першого батальйону 72-ї бригади, майора Івана Войтенка та його адвоката, суддя на вимогу слідчого та прокурора вирішив зробити подальше засідання суду закритим і таким чином, з залу вивели співробітника українського генконсульства у Ростові-на-Дону.

Українські дипломати вимагають негайного звільнення українських військовослужбовців, оскільки вважають, що всі звинувачення є надуманими.

Список претензій з боку російського слідства є досить дивним – це й обстріл російської території, і причетність "злочинів проти мирних громадян на території Луганської та Донецької області" та використання фосфорних боєприпасів.

Спікер Слідчого комітету Росії Володимир Маркін заявив, що слідство має докази, що саме 72 бригада за наказом Івана Войтенка начебто обстрілювала міста Краснопартизанськ та Краснодон Луганської області з використанням важкої наступальної зброї невибіркової дії, в результаті чого були поранені й загинули не менше 10 мирних громадян.

Про обстріл українських вояків з території РФ, про спрямування російських бойовиків та російської важкої зброї на Донбас не було сказано жодного слова. При тому, що такі дії мають переслідуватись по російському законодавству.

Слід додати, що за інформацією українських дипломатів, такі дії Росії – це чергова провокація, схожа до тієї, яка реалізовано під час суду над нашою льотчицею Надією Савченко, яка теж утримується у слідчому ізоляторі.

Нагадаємо, що раніше російський суд почав арештовувати українських офіцерів 72-ї бригади

Кореспондент ТСН Роман Цимбалюк.

Росія взяла у полон українських офіцерів

Росія взяла у полон українських офіцерів
Наступна публікація