Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії українського політв'язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора

Українець пробув там майже два тижні.

Російські тюремники випустили українського політв'язня Олександра Кольченка зі штрафного ізолятора.

Про це Укрінформу пвідомила російська правозахисниця Тетяна Щур.

За її словами, Кольченко перебував у ШІЗО з 30 квітня по 10 травня. Загалом він почувається нормально, настрій у нього хороший.

Правозахисниця зазначила, що формальгою причиною останнього поміщення Кольченка до штрафного ізолятора було нібито вживання ним "нецензурної лексики". Притому, що, за її словами, "Саша взагалі ніколи її не вживає".

Тетяна Щур ще нагадала, що найперше поміщення Кольченка в ШІЗО теж було з цієї причини, а також за вживання жаргону - замість слова "общежитие" він вжив слово "барак".

Нагадаємо, 2014 року Олега Сенцова та Олександра Кольченка затримали силовики окупантів у Криму.

25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. Олександра Кольченка було засуджено до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. Згодом, Кольченко оголосив голодування з метою домогтися звільнення з ув’язнення Сенцова. Проте 7 червня припинив голодування через погіршення здоров'я.

У вересні Кольченко провів 3 дні у штрафному ізоляторі Копейської колонії у Челябінській області після прохання про зустріч з українським омбудсменом.

ВідеоУкраїнця Олександра Кольченка на 10 діб перевели до в'язниці зі спецрежимом

Російська правозахисниця Тетяна Щур пояснила - на період свят у російських колоніях традиційно посилюють режим. Засуджених за "важкими" статтями за надуманими приводами прибирають із зони задля "профілактики". 

Українця Олександра Кольченка на 10 діб перевели до в'язниці зі спецрежимом

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції