У Російській церкві обурилися зверненням Ради до Вселенського патріарха про незалежність УПЦ

Російські церковники вважають, що голосування депутатів заслуговує на розгляд в суді.

Звернення Верховної ради України до Константинопольського патріарха з проханням про надання незалежності Українській православній церкві є прикладом грубого порушення національного та міжнародного права.

Про це заявив голова синодального відділу із взаємин церкви з суспільством та ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда, повідомляє РИА Новости.

"Своїм рішенням представники законодавчої влади України продемонстрували, що ними керує зовсім не прагнення подолати розкол, не турбота про мир серед релігійних громад цієї країни, а бажання зробити Українську православну церкву заручником великої недалекоглядної політики, позбавити тієї неупередженої миротворчої ролі, яку вона відіграє в умовах громадянських настроїв", — вважає російський церковник.

Він заявив, що звернення Ради є одним з прийомів тиску на Українську православну церкву, серед яких також є спроби прийняти дискримінаційні закони, що "регулюють її статус, захоплення храмів і переслідування кліриків".

"Все це — приклади грубого порушення національного та міжнародного права, що заслуговують розгляду в судовому порядку", — сказав представник Російської православної церкви.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла звернення до Вселенського патріарха Варфоломія І про надання українській православній церкві статусу автокефальної. Рішення підтримали 245 народних депутатів. У документі наголошується на деструктивній ролі РПЦ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: