Підозрюваний у розкраданні та замаху на вбивство подав заяву на дії силовиків.
Співробітники СБУ під час затримання колишнього народного депутата Олександра Шепелєва діяли винятково в рамках законодавства.
Про це написала прес-секретар СБУ Олена Гітлянська, коментуючи синці на обличчі чоловіка, на своїй сторінці у Facebook.
"Служба безпеки України діє виключно у рамках чинного законодавства, зокрема під час вчорашнього затримання громадянина Олександра Шепелєва нами не застосовувалась сила", - наголосила вона.
За словами Гітлянської, Шепелєв подав заяву на дії силовиків, за якою було порушено кримінальне провадження (ст. 147 Кримінального кодексу України "Захоплення заручників").
"Прокурор визначив підслідність у цьому провадженні за слідчими Служби безпеки України. Відповідно, буде призначена судово-медична експертиза, яка визначить давність завдання тілесних ушкоджень та їхній ступень тяжкості", - зазначила речниця СБУ, запевняючи, що "синці явно не вчорашні".
Служба безпеки України діє виключно у рамках чинного законодавства, зокрема під час вчорашнього затримання громадянина О...
Опубликовано Гітлянськой Оленой 9 февраля 2018 г.
Водночас заступник начальника відділу процесуального керівництва Головної військової прокуратури Руслан Кравченко підтвердив інформацію щодо подання Шепелєвим заяви про його викрадення та побиття.
"Мені повідомили, що зареєстровано провадження за заявою Шепелєва. Провадження веде головне управління СБУ в Києві та Київській області", - сказав він, додавши, що екс-нардеп запевняє, що співробітники СБУ "викрали його і побили".
Нагадаємо, 8 лютого колишнього народного депутата Олександра Шепелєва затримали під Києвом, при собі він мав посвідчення "МДБ ДНР" та український паспорт, видані на інше прізвище - Миколи Боруха, а також посвідчення народного депутата на своє прізвище.
Сьогодні, 9 лютого, Печерський районний суд вирішив обирати запобіжний захід Шепелєву за зачиненими дверима. Прокурори просять взяти екс-нардепа під арешт без права застави.
Розшукуваний екс-депутат від БЮТ Олександр Шепелєв у ніч на 6 липня 2014 року втік разом із конвоїром із лікарні швидкої допомоги, де перебував на лікуванні після екстрадиції та утримувався під вартою.
Справу проти екс-нардепа було порушено в 2012 року. Шепелєва звинувачували в причетності до розкрадання коштів "Родовід Банку" на суму більше 220 млн грн за часів прем'єрства Юлії Тимошенко, а також в участі спільно з бізнесменом Павлом Борульком в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на суму 315,3 млн грн у березні-травні 2009 року.
Згодом МВС України повідомило, що Шепелєв перебуває в міжнародному розшуку за підозрою в замаху на вбивство і розкраданні коштів. Його затримали у Росії у березні 2015 року, після чого російський суд прийняв рішення екстрадувати його в Україну, однак екстрадиція так і не відбулася.
Окрім того, екс-депутат фігурував у справах щодо вбивства глави наглядової ради "АвтоКразБанку" Сергія Кириченка у січні 2003 року та щодо замаху на життя колишнього акціонера "Родовіда" Сергія Дядечка.
Шепелєв двічі обирався до парламенту за списками БЮТ, але в 2010 році був виключений з фракції і перейшов у фракцію Партії регіонів, звідки все ж згодом вийшов. На парламентських виборах 2012 року балотувався по мажоритарному округу № 13 (Вінницька область) як самовисуванець, однак посів лише 7-ме місце.
Наприкінці березня 2014 року Шевченківський райсуд Києва обрав для Шепелєва запобіжний захід у вигляді двомісячного арешту. Згодом екс-нардепа перевели до лікарні, звідки він і втік. У вересні 2014 року Інтерпол оголосив у розшук втікача, менш ніж через рік він був затриманий у Підмосков'ї і заарештований. У серпні Шепелєв вийшов із російського СІЗО.
3 квітня 2015 року Генеральна прокуратура України звернулася до російських колег із запитом про видачу екс-нардепа. У серпні 2016 року в ГПУ повідомили, що Росія офіційно відмовила Україні в екстрадиції Шепелєва через його співпрацю з ФСБ.