У сенаті США пропонують виділити ЄС мільярд доларів на захист від енергоресурсів РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В сенаті запропонували профінансувати енергетичні проекти ЄС, аби знизити вплив Росії на країни Європи.

У сенаті Конгресу США представлений законопроект, основною метою якого є боротьба з російським впливом та допомога в забезпеченні енергетичної безпеки країнам Європи. Його автори - голова підкомітету з зовнішніх зв'язків сенату США по Європі і регіональному співробітництву в галузі безпеки, республіканець Рон Джонсон і член того ж підкомітету демократ Кріс Мерфі.

Інформацію про законопроект опублікували на сайті Кріса Мерфі.

Проект з назвою "Закон про європейську енергетичну безпеку і диверсифікації", згідно з прес-релізом, покликаний надати США "нові інструменти для боротьби з згубним впливом Росії, а також посприяти створенню нових економічних можливостей в країні і за кордоном".

Росія, як зазначається в повідомленні, "поряд з хабарництвом, корупцією і пропагандою використовує своє панування на енергетичному ринку, щоб підірвати західні інститути і встановити в країнах Європи більш поступливі уряди, які не зможуть або не захочуть протистояти Росії та її президенту Володимиру Путіну".

У зв'язку з цим сенатори запропонували виділити додатково 1 млрд доларів  для стимулювання інвестицій державного та приватного секторів в європейські енергетичні проекти. Це, як вважають Мерфі і Джонсон, разом з посиленням дипломатичної та технічної підтримки допоможе диверсифікувати поставки енергії в Європу і знизити вплив Росії на регіон.

Нагадаємо, раніше під час Генасамблеї ООН глава Білого дому Дональд Трамп розкритикував ОПЕК через занадто високі ціни на нафту, а також попередив Німеччину, що вона може стати повністю енергетично залежною від Росії. 

ВідеоСША попереджають про можливі санкції проти газогону "Північний потік-2"

Його Росія вже почала прокладати до Німеччини в обхід України - дном Балтійського моря. У Держдепі вважають – проект містить безпекові загрози, адже Росія зможе встановити у морі шпигунське обладнання. Окрім того, посилиться залежність Європи від російського газу. 

США попереджають про можливі санкції проти газогону "Північний потік-2"

Залиште свій коментар

Вибір редакції