У СІЗО, де утримують льотчицю Савченко, відмовились передати навіть лист від матері

У СІЗО, де утримують льотчицю Савченко, відмовились передати навіть лист від матері

Савченко у СІЗО тримають в одиночній камері / Фото: ТСН.ua

Надія спілкувалася виключно українською під час судового засідання.

У четвер у Воронежі оскаржували тримання під вартою української льотчиці Надії Савченко. Напередодні суд постановив тримати її за ґратами до 9 вересня. Надію посадили в одиночну камеру. Державний захист, який надала Росія, не зробив нічого, щоб оскаржити рішення суду, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У четвер засідання апеляційного суду відбулося. Однак до остаточного рішення на ньому не дійшли і призначили нове засідання за тиждень. Саме засідання проходило в закритому режимі, без зайвих вух.

авдяки ТСН, мати Надії передала їй посилку з найнеобхіднішими речами, продуктами та лист. Спочатку у журналістів зʼявилася надія їх передати. Проте працівники СІЗО спочатку довго вагалися, потім з кимось радилися, а потім сказали, що треба їхати у Москву, шукати там слідчого у справі Савченко, отримати від нього письмовий дозвіл, потім знову повертатись до Воронежа і тут ще чекати на рішення керівництва СІЗО. Рядові співробітники СІЗО навіть без рішення російського суду переконують, що українка стріляла у росіян.

ТСН стало відомо, що Надія Савченко на засіданні спілкувалася виключно українською, заявила, що засідання хоче чути рідною мовою і наполягала, аби їй надали перекладача. До суду з СІЗО Надю не доправляли, а встановили з нею відеозвʼязок.

Тому те, у якому стані вона перебуває і в яких умовах, відомо лише зі слів адвоката Наді. Адвокат Надії Савченко Микола Шульженко стверджує, що умови утримання української бранки - задовільні. Мовляв, її утримують у камері, є харчування та медичне забезпечення. Враховуючи те, що захист Надії був наданий російською стороною, в МЗС України підтвердили, що через недовіру хочуть змінити адвоката на українського.

У Вороніжі оскаржували затримання льотчиці Надії Савченко

У Вороніжі оскаржували затримання льотчиці Надії Савченко

У четвер до Воронежа прибув представник вітчизняного посольства Геннадій Брескаленко. Але навіть дипломата на засідання суду не пустили. Нагадаємо, що українське МЗС вимагає негайного звільнення Надії Савченко і називає обвинувачення безпідставними.

 

Нагадаємо, що Порошенко переконує, що зробить все можливе для визволення героїчної Савченко

У рідних Надії Савченко бракує грошей, щоб поїхати у Вороніж, де утримують бранку.

Номер картки для допомоги сімʼї героїчної льотчиці:

Карта ПриватБанку № 5168 7553 9977 4294 

Савченко Віра Вікторівна (сестра Надії Савченко). 

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація