Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Слов'янську 30 тисяч жителів чекають на евакуацію і ховаються від терористів у підвалах

Люди, які змогли втекти з буремного Сходу, не завжди можуть отримати житло та роботу.

У Слов'янську близько 30 тисяч людей чекають на створення гуманітарних коридорів, аби покинути східні області України, і ховаються від пострілів терористів у підвалах будинків, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Щодня кількість людей, які втікають від збройних протистоянь бойовиків на Сході України, зростає  – наразі, за неофіційними даними, таких біженців нараховують близько 15 тисяч. Сьогодні лише у Слов'янську 30 тисяч жителів чекають на евакуацію – посеред міста палають будівлі, на вулицях лежать незакопані трупи, а ховатися від терористів доводиться у підвалах житлових будинків.

Організувати евакуацію мирних жителів з Донбасу дуже непросто, розповідає радник глави МВС Зорян Шкіряк. За його словами, терористи намагатимуться блокувати гуманітарні коридори та прикриватимуться мирними жителями, аби вирватися з "гарячих" територій і розширити область збройних протистоянь.

Відео На Сході залишаються тисячі українців, які не можуть евакуюватись

"Ймовірно, бойовики намагатимуться блокувати виїзд або змішуватися з мирними людьми, аби вирватися і розширити територію війни", - заявив Шкіряк.

Втім, навіть якщо біженців евакуюють зі Сходу, у мирних містах вони зіткнуться з новими проблемами – нестачею житла та роботи. "Гарячі" телефони соціальних служб часто не відповідають, а відмовити у поселенні можуть навіть жінкам з маленькими дітьми.

Тим, кому пощастило втекти зі Сходу та оселитися у тимчасове житло, доводиться стикатися з паперовою тяганиною – поновлювати право на проживання доводиться кожні 10 днів.

Знайти постійну роботу біженцям вкрай важко, втім, найзавзятіші з них не втрачають надії та беруться за будь-яку справу заради зайвої копійчини - працюють за сто гривень на день і кажуть, що роботи не знайде лише ледачий. 

Кореспондент ТСН Юлія Панкова.

Як повідомлялося раніше, біженці з Криму і Сходу живуть кількома родинами в одній кімнаті та працюють за 100 гривень в день. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції