У "Слузі народу" розповіли, які наслідки може мати відмова від "формули Штайнмаєра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Формулювання в новому законі про Донбас має відображати суть формули, але не повинне бути дослівним.

Україна не зможе без наслідків відмовитися від імплементації "формули Штайнмаєра" щодо Донбасу. Погоджений документ несе для країни зобов’язання політичного характеру.

Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна" висловив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко.

"Ми тепер без певних наслідків не зможемо відмовитися від своїх слів", - зауважив нардеп.

Як зазначив Яременко, попри те, що лист Леоніда Кучми спецпредставнику глави ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіну Сайдіку не зобов’язувальний, він показує певну позицію Києва, яку, на його думку, Україна повинна дотримуватися.

"І якщо ми країна, яка себе поважає, ми повинні її дотримуватися. Щось подібне вже зафіксовано в Мінських домовленостях. І самі Мінські домовленості, хоча з моєї точки зору і не є міжнародним договором, але політично вони нас зобов'язують", - сказав нардеп.

Яременко зазначив, що формулювання в новому законі про особливий статус Донбасу має відображати суть узгодженої "формули Штайнмаєра", але не зобов'язане бути дослівним.

"Окремі слова можна правити, суть - ні. Адже це матиме наслідки не тільки у вигляді реакції Росії та продовження війни, а викличе і реакцію Заходу. Повторюся: якщо ми позиціонуємо себе як серйозні міжнародні гравці, які не просто звинувачують Росію в тому, що вона не тримає свого слова, а ще й самі дотримуються даного слова, то ми не можемо запропонувати редакцію, яка змінювала б суть домовленості", - підсумував нардеп.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Відео "Ні капітуляції": на Майдані кілька тисяч людей мітингували проти "формули Штайнмаєра"

Прийшли без партійних прапорів, винятково із синьо-жовтими та червоно-чорними. Вимагали скасувати використання "формули Штайнмаєра" в мінських переговорах. Та, мовляв, загрожує українському суверенітету, вигідна Росії і є по суті капітуляцією. Із Майдану Незалежності демонстрація рушила до Офісу президента. Протестувальники виголосили свої вимоги і заявили про створення штабу супротиву капітуляції.  

"Ні капітуляції": на Майдані кілька тисяч людей мітингували проти "формули Штайнмаєра"

6 жовтня у Києві на Майдані Незалежності зібралися декілька тисяч українців на віче, яке скликали активісти з "Руху опору", що протестують проти підписання Україною "формули Штайнмаєра" у рамках Мінських угод.

За даними організаторів віча, у нього взяли участь від 25 до 50 тисяч людей. Тим часом поліція Києва повідомляє, що на віче "Ні капітуляції" прийшли близько 10 тисяч українців.

Учасники віча на Майдані незалежності у Києві оголосили свої вимоги та пішли до Офісу президента Володимира Зеленського. Після цього, протестувальники пішли до Верховної Ради. 

Відео Народні протести та міжнародні реакції: палкі суперечки досі точаться навколо "формули Штайнмаєра"

Із плакатами і прапорами люди вийшли на вулиці українських міст ще напередодні, одразу після заяви президента Зеленського, що "формулу Штайнмаєра" узгоджено. Цілий тиждень публічно і в закритому режимі всі з'ясовували, з чим, власне, погодився Київ. Опоненти влади одразу підігрівали ситуацію, союзники казали, що не в формулі справа.    

Народні протести та міжнародні реакції: палкі суперечки досі точаться навколо "формули Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції