У справі Насірова з'явилося чимало дивних збігів та підозрілих поворотів

Дата публікації
У справі Насірова з'явилося чимало дивних збігів та підозрілих поворотів

УНІАН

Апеляцію щодо розміру застави суд розглядатиме 13 березня.

Судова епопея з відстороненим від обов'язків голови Державної фіскальної служби Романом Насіровим, якого не дали звільнити з-під варти лише зусилля громадських активістів, може тривати ще довго. Цього тижня глибоко серед ночі суддя Солом'янського суду здався і таки відправив Насірова в СІЗО. Хоча застава - не 2 млрд грн, як хотіла прокуратура, а лише 100 млн грн. Та й ця сума під питанням.

Уже завтра, 13 березня, суму застави оскаржать. І Роман Насіров цілком може вийти на волю, на що вказують дивні збіги та підозрілі повороти цієї справи. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Що далі чекає успішного бізнесмена та чиновника? Маса виявлених збігів дає можливість спробувати себе в яснобаченні.

Найімовірніше - зменшення застави, вихід на свободу та гальмування процесу в суді. Фактично до 3 травня НАБУ та САП зобов'язані завершити досудове слідство і передати справу до суду. Але антикорупційного суду досі немає. А бажання звичайних служителів Феміди братися до таких серйозних справ українці могли бачити на прикладі Солом'янського суду. Судді просто бояться. Тож процес у справі Романа Насірова може тривати від двох до чотирьох років і не завершитися нічим.

Тепер, власне, про аргументи.

Аргумент 1. Тактика захисту. Серед адвокатів Насірова – цікаві персонажі. Троє з них – Левговець, Дорошенко та Світличний – захищали начальника поліції Вінницької області Антона Шевцова. Того самого, якого звинуватили в державній зраді та співпраці з російською ФСБ. Під час судового засідання Шевцову стало погано, його забрали в лікарню. А потім, після закінчення 72 годин, суд був "змушений" відпустити Шевцова. Нагадує суд Насірова, чи не так?

Аргумент 2. Сплетені долі. З перебуванням Насірова в СІЗО – також цікава історія. Як кажуть, він сидить в одній камері з Русланом Журилом, екс-керівником Об'єднаної гірничо-хімічної компанії. Його називають людиною Миколи Мартиненка, а звинувачують у причетності до корупційних оборудок. Насіров та Журило буквально переплелися долями. Суддя Солом'янського суду Бобровник, який у вівторок присудив Насірову заставу в 100 мільйонів гривень, до цього вирішував питання про запобіжний захід для його співкамерника. Застава для Журила також була 100 мільйонів. І ще одна цікава деталь: адвокат Руслана Журила – Ігор Черезов. І він-таки входить до групи адвокатів Романа Насірова.

Аргумент 3. Зменшення застави. Вже завтра судді Київського апеляційного суду розглядатимуть апеляцію адвокатів Насірова щодо зменшення суми застави. І цей же суд до цього зменшив заставу для Руслана Журила зі 100 до 12 мільйонів. Іще один збіг - серед п'яти суддів, що завтра розглянуть апеляцію, троє відзначилися у справі Журила. Тому не так eже й багато шансів, що вистава не повториться і судді пристануть на бік антикорупційної прокуратури, котра хоче, навпаки в 20 разів підняти суму застави – до 2 мільярдів гривень.

Аргумент 4. Розлючені громадяни. Треба сказати, що все це мереживо схем, адвокатів та суддів поки що не визволило Насірова. Так, Насіров досі в СІЗО, і все йде зовсім не так, як йому б хотілося. Можливо, справа - в американських кураторах НАБУ, які можуть дати бюро можливість не обертатися на чинну владу. Але здебільшого – в українцях, у тих, кого дістала тотальна безкарність і хто прийшов під Солом'янський суд, щоб змусити суддів судити. Самоорганізації розлючених громадян там, у кабінетах, бояться більше, ніж рейдів НАБУ.

Станіслав Ясинський

Підозрілі збіги обставин та сценарії розвитку справи Насірова

Підозрілі збіги обставин та сценарії розвитку справи Насірова

Наступна публікація