У США назвали 4 головні вимоги до майбутнього прем'єра України

Вашингтон пообіцяв підтримати новий уряд не лише політично, а й фінансово.

Серед основних чотирьох вимог США до нового прем'єра та уряду України – співпраця з МВФ, асоціація з ЄС, боротьба з корупцією та виконання Мінських домовленостей.

Саме ці та інші важливі для України питання протягом 10 хвилин обговорювали під час зустрічі у Вашингтоні президенти України Петро Порошенко та США Барак Обама. Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень повідомив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлисеєв.

– Усі чекали, що Петро Порошенко презентує американцям Володимира Гройсмана як можливого прем'єра. Чи відбулася ця розмова і чи готові США співпрацювати з таким главою уряду? Досі вони були проти концентрації всієї влади в одних політичних руках?

– Головне для Сполучених Штатів – це успіх України. А успіх України буде залежати від ефективного, орієнтованого на реформи уряду України. Саме тому їх цікавить більше не прізвища, імена, а система. Цікавить, яка буде все-таки програма нового уряду, якій політиці він буде відданий. Саме тому були визначені пріоритети і американська сторона підтримала зусилля президента зі створення дієвої коаліції і формування нового уряду. І причому вони підтримали чотири ключові елементи, які мають були невід'ємною складовою програми нового уряду. Перше – це співпраця з Міжнародним валютним фондом. Друге – виконання зобов'язань відповідно до угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Третє – наполеглива боротьба з корупцією. І четверте – виконання Мінських домовленостей. Сполучені Штати готові підтримати такий уряд, причому не тільки політично, але й фінансово. Більше того, нас запевнили, і це було сказано на найвищому рівні, що рівень підтримки України з боку США буде залежати від успішності реформ, які буде проводити новий уряд. І над цим зараз президент активно працює, – зазначив Єлисеєв.

– Чи змінилася думка у Штатах про рівень української корупції після звільнення генпрокурора Шокіна? Бо про нас, як найбільш корумповану державу Європи, знову заговорила і світова преса, і на референдумі в Нідерландах.

– Передусім ще раз хотів би привернути увагу, що президент України підписав указ про звільнення генпрокурора. Але знову-таки тут проблема не в прізвищах. проблема – в системі. І тому ми маємо забезпечити повноцінне функціонування всієї тієї системи, яка була створена протягом останніх місяців. Ідеться і про Антикорупційне бюро, і про антикорупційного прокурора тощо. Тобто якщо вдасться створити систему, то тоді питання прізвищ не буде мати жодного значення, жодного впливу. І, до речі, саме такий підхід підтримали наші американські колеги, які готові долучитися і допомогти в створенні єдиної, потужної антикорупційної системи в Україні.

ВідеоКостянтин Єлісєєв розповів про візит Порошенка до США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: