У США оприлюднили текст доносу на Трампа щодо його розмови із Зеленським

У США оприлюднили текст доносу на Трампа щодо його розмови із Зеленським

Фото: Associated Press

Розвідник вважає, що президент США намагався залучити іноземну країну до виборів.

Американська розвідка розсекретила текст доносу на президента США Дональда Трампа щодо його розмови із президентом України Володимиром Зеленським.

Про це пише CNBC.

"Під час виконання моїх офіційних обов'язків я отримав інформацію від декількох урядовців США про те, що президент Сполучених Штатів використовує повноваження свого офісу для залучення втручання з боку іноземної держави у вибори в США 2020 року. Це втручання включає, серед іншого, вчинення тиску на іншу країну з метою розслідування щодо одного з головних внутрішніх політичних конкурентів президента. Особистий адвокат президента пан Рудольф Джуліані є центральною фігурою в цих зусиллях. Генеральний прокурор Барр, здається, також залучений", - доповів розвідник на початку скарги.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація