У США почали процедуру імпічменту Трампа: як вона триватиме

У США почали процедуру імпічменту Трампа: як вона триватиме

Фото: Associated Press

Процедуру ініціювали демократи у Палаті представників.

Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа, а трохи більше ніж за місяць, 31 жовтня, ухвалила відповідну резолюцію, як буде тривати це розслідування. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів та діяльність розвідки країни.

Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови із президентом України Володимиром Зеленським. Незважаючи на те, що офіційна стенограма була оприлюднена як доказ того Трамп не тиснув на Зеленського щодо початку розслідування діяльності компанії Burisma, одним із керівників якої є син демократа і колишнього віцепрезидента США Джо Байдена – головного конкурента чинного американського президента на виборах 2020 року, демократи вважають зовсім інакше. Для цього було заслухано низку чиновників, зокрема ексспецпредставника щодо України Курта Волкера та тимчасового повіреного у справах США в Україна Вільяма Тейлора.

ТСН.ua розповідає, як відбуватиметься процедура імпічменту президента США.

Фото: ТСН.ua

Виняткове право ініціювати імпічмент американського президента має Палата представників – нижня палата Конгресу США. Це може бути як власна ініціатива Палати, так і можлива за проханням інших осіб, зокрема конференції суддів, присяжних, президента, прокурора, або навіть громадської петиції.

Після оголошення про початок процедури відповідний запит про імпічмент надсилається до профільного комітету, який буде і розслідувати дії президента і визначати, чи дійсно він вчинив певний злочин. Якщо комітет дійсно встановлює факти злочину, то він передає до Палати представників США відповідну резолюцію про звинувачення президента. За неї мають проголосувати більшість членів Палати (218 осіб). 

Після цього резолюцію передають до Сенату США. Також Палата представників обирає кількох своїх членів, які представлятимуть звинувачення у Сенаті. У верхній палаті американського парламенту розгляд резолюції відбувається подібно до судового засідання – сторони можуть заслуховувати свідків та залучати адвокатів. Після усіх процедур Сенат має проголосувати за обвинувальний або виправдувальний вирок. Для обвинувачення президента потрібно не менше двох третин голосів Сенату (67 голосів). Лише після цього президента автоматично усувають з посади.

За всю історію США це вчетверте, коли парламент ініціює початок процесу імпічменту проти чинного президента. До того, подібні процедури стосувались Річарда Ніксона, Ендрю Джонсона та Білла Клінтона. Останніх двох визнали винними у Палаті представників, однак їх виправдав Сенат. Що стосується Ніксона, то процедура імпічменту щодо його особи не була до кінця завершеною, оскільки у процесі він добровільно подав у відставку. Таким чином, жодного президента США за весь час не було усунено з посади в порядку імпічменту.

Через тиск на Україну Конгрес США розпочне процес імпічменту Трампа

Через тиск на Україну Конгрес США розпочне процес імпічменту Трампа

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація