У США розпочали розслідувати діяльність Джуліані в Україні - NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прокурори вивчають спроби підірвати вплив колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Прокурори США відкрили розслідування проти адвоката президента Дональда Трампа Рудольфа Джуліані стосовно його діяльності в Україні.

Про це 11 жовтня пише The New York Times.

Зазначається, що федеральних прокурорів Манхеттена зацікавило, чи не порушив Джуліані закон про лобізм в ході своєї роботи в Україні. Зокрема, вони вивчають його спроби підірвати вплив колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

В нью-йоркській газеті також зауважили, що справа також стосується двох помічників Джуліані, яких заарештували цього тижня за звинуваченням у фінансових злочинах. Мова йде про Льва Парнаса і Ігоря Фрумане, яких звинуватили в порушенні правил фінансування виборчої компанії Трампа.

Сам Джуліані відкидає всі звинувачення, але визнає, що він і його помічники працювали разом з українськими прокурорами. Зокрема, вони збирали потенційно небезпечну інформацію про Йованович, колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і його сина Хантера.

Нагадаємо, у США затримали бізнесменів радянського походження Ігоря Фрумана та Лева Парнаса – людей з оточення адвоката американського президента Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, які, за даними ЗМІ, надавали йому допомогу у вирішення "українського питання". 

Їм висунули звинувачення у чотирьох злочинах, включаючи порушення правил фінансування виборчих кампаній, неправдиві заяви до Федеральної виборчої комісії та фальсифікацію записів. Згідно з обвинувального акту, Фруман і Парнас та їхні спільники залучали від російського донора мільйони доларів у політичну систему США, стверджуючи, що ці гроші належать їм. Окрім того, їх звинуватили у "прагненні політичного впливу не лише для просування власних фінансових інтересів, а і для просування політичних інтересів українського урядового чиновника, який домагався відставки посла США в Україні" Марі Йованович.

Раніше Associated Press повідомляло, що Парнас та Фруман також прагнули замінити Андрія Коболєва, генерального директора української енергетичної компанії "Нафтогаз", іншим топменеджером цієї компанії Андрієм Фаворовим. За даними AP, їхня мета полягала в тому, щоб співпрацювати з Фаворовим у вигідній угоді щодо експорту скрапленого газу в Україну.

Парнас і Фруман, за даними theБабель, були присутні під час спілкування адвоката американського президента Руді Джуліані із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним

Про Фрумана та Парнаса в одному зі своїх інтерв'ю говорив і бізнесмен Ігор Коломойський. Він називав їх "аферистами", які перебувають під розслідуванням у США. 

Відео Розвиток "Ukraine-Gate": у США заарештували Ігоря Фурмана та Льва Парнаса

Офіційно їх звинувачують у порушенні правил фінансування виборчої кампанії Трампа. Однак, американські ЗМІ твердять, що саме вони організовували переговори між американськими та українськими чиновниками, які призвели до початку процедури імпічменту Трампа.  

Розвиток "Ukraine-Gate": у США заарештували Ігоря Фурмана та Льва Парнаса

Залиште свій коментар

Вибір редакції