У столичних депутатських VIP-будинках  заборгованість за комуналку складає сотні тисяч гривень

У столичних депутатських VIP-будинках заборгованість за комуналку складає сотні тисяч гривень

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У столичних депутатських VIP-будинках  заборгованість за комуналку складає сотні тисяч гривень

Наші гроші

Мешканці елітного житла не платять за опалення. 

Українські депутати та чиновники мешкають в елітних квартирах Києва за мільйони гривень із заборгованістю за комуналку на сотні тисяч гривень.

Про це йдеться в сюжеті програми "Гроші".

У столичному будинку-монстрі на Грушевського 9а, за інформацією видання "Капітал", має квартиру донька екс-голови митниці - Влада Калєтнік, син екс-голови Вищого господарського суду Юрій Притика та донька екс-спікера Верховної Ради Володимира Рибака Наталія.

Ціна за квартиру тут може сягати мільйонів гривень, але знімальній групі зайти до будинку і подивитися на список боржників не дали. Спортивний молодик на вході не пустив журналістів та почав показувати непристойні жести на камеру.

Комунальне рабство: чому українці змушені платити за комуналку втричі дорожче

Комунальне рабство: чому українці змушені платити за комуналку втричі дорожче

В "Київенерго" зізнаються, що борг за централізоване опалення в цьому будинку вже сягнув 67 тисяч гривень.

У будинку на Гончара, 35, в центрі столиці, за інформацією ЗМІ, мешкає депутат від БПП Павло Різаненко. Тут же справила квадратні метри мама нардепа від БПП Руслана Сольвара. В цьому будинку жодної квартири не квапляться конфісковувати, хоч і борг сягнув вже за 230 тисяч гривень.

Завітали журналісти і до будинку, де мешкає Віталій Кличко. Жоден киянин навіть не подумає, що і тут також є борг за централізоване опалення - сусіди, а може і сам мер, забули заплатити понад 68 тисяч гривень.

В самих підприємствах, що фінансуються з держбюджету – Кабміну, АП та інших установ, борг за комуналку сягнув вже понад 70 мільйонів гривень.

Також "Гроші" вирішили з'ясувати, чи заощаджують на використанні енергоресурсів у владних кабінетах. Журналісти відіслали запит до Верховної Ради та поцікавилися, які ж  заходи з економії ресурсів запровадили тут. У тексті вказали, що в адміністративному будинку Верховної Ради проведено модернізацію системи управління кондиціонуванням повітрям, що дає можливість економити 20% енергії та проведено заміну ламп розжарювання на енергозберігальні ЛЕД-лампи у кількості 102  штуки, в результаті чого споживання електрики скоротилося у 8 разів.

Щоб побачити зміни на власні очі, журналісти йдуть у  підкомітет ради з енергоефективності.

Після засідання журналісти перевірили лампи у плафонах і вони виявилися звичайними. В  залі їх 70. І за три години, поки члени комітету говорили про енергозбереження, вони спалили 10,5 кіловата електрики. А могли б 2, якщо б тут стояли сучасні світлодіодні ЛЕД-лампи.

Раніше повідомлялося, що Виконавча служба дедалі активніше виставляє на аукціон заарештоване майно українців, що не розраховуються за комуналку, а через збільшення тарифів кількість боржників зростає. Натомість в уряді запевняли, що українців не виселятимуть із домівок через борги за житлово-комунальні послуги.

Наступна публікація