Раніше в Гаазі погодилися ввести запобіжні заходи проти РФ для захисту національних меншин у Криму.
Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй закликав Росію до повного виконання Мінських домовленостей, визнавши її стороною Мінського процесу, а не посередником.
Про це заявив президент Петро Порошенко під час наради з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, заступником глави АП Костянтином Єлісєєвим та заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, повідомляє прес-служба глави держави.
"Визнання цього, наголошую, є не політична оцінка, а вперше прозвучала юридична оцінка, яка є надзвичайно важливою для нас", - наголосив Петро Порошенко.
"На моє глибоке переконання, також унікальність цієї ситуації і в тому, що коли буде прийнято рішення (Міжнародного суду ООН – ред.), воно не потребує ніякого додаткового голосування – ані Генеральної асамблеї ООН, ані Ради безпеки ООН. Це рішення прямої дії, воно має виконуватись будь-якою державою-членом ООН і за невиконання зазначеного рішення будуть передбачені санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі, що наважиться ігнорувати зазначене рішення", - сказав він.
"Вперше, і ключове слово тут – вперше, було застосовано механізм Міжнародного суду для де-факто притягнення до відповідальності держави-агресора, держави, яка фінансує тероризм. І саме за порушення цієї Конвенції ми поставили питання про притягнення до відповідальності", - додав Порошенко.
Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився ввести запобіжні заходи проти РФ для захисту національних меншин у Криму за позовом України.
Своїм рішенням суд ООН зобов'язав Росію утриматися від обмежень стосовно кримських татар на представництво своїх інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу, і забезпечити відновлення Української освіти.
Крім цього, суд наклав на обидві сторони зобов'язання уникати порушень Конвенції про попередження всіх форм расової дискримінації.