У світі понад тисячу фірм постраждали від кібератаки хакерів, яких пов'язують з Росією

У світі понад тисячу фірм постраждали від кібератаки хакерів, яких пов'язують з Росією

Фото: Pexels

Збиток був нанесений компаніям в Великій Британії, ПАР, Канаді, Аргентині, Мексиці та Іспанії.

Кібератака, здійснена пов'язаними з Росією хакерами, торкнулася вже більше тисячі компаній в 17 країнах.

Про це пише Bloomberg.

За даними американської фірми Huntress Labs, яка спеціалізується в сфері забезпечення кібербезпеки, первинною метою атаки із застосуванням вірусів-вимагачів були приблизно 20 компаній, які надають бізнесу різні послуги в інформаційній сфері, в тому числі у віддаленому режимі. Через системи цих компаній можна отримати доступ до мереж їх клієнтів.

Згідно з оцінками ЗМІ, збиток був нанесений, зокрема, бізнес-структурам у Великій Британії, ПАР, Канаді, Аргентині, Мексиці та Іспанії. У Швеції не змогли відкрити 800 магазинів.

За версією Bloomberg, за атакою можуть стояти хакери з угрупування REvil. ЗМІ стверджує, що вони можуть бути пов'язані з Росією.

У червні російську кіберзлочинністю групу Revil (Sodinokobi) звинуватили в масштабній кібератаці на заводи однієї з найбільших в світі м'ясопереробних підприємств JBS.

Хакери використовували програму-вимагач щодо серверів, що підтримують операції JBS в Північній Америці і Австралії. Водночас сервери резервного копіювання не постраждали.

А в травні на всіх центральних комп'ютерах найбільшого паливного оператора США Colonial Pipeline з'явилося повідомлення з наступним змістом: "Ваша система намертво заблокована. 5 мільйонів доларів, або буде ще гірше".

Новини світу: компанія "JBS" виплатила хакерам-вимагачам 11 мільйонів доларів

Новини світу: компанія "JBS" виплатила хакерам-вимагачам 11 мільйонів доларів

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація