Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Світовому банку підтримали зусилля НАБУ в боротьбі з корупцією в Україні

Про підтримку антикорупційної реформи в Україні за останню добу висловилися чимало світових політиків.

Українські антикорупційні органи вже мають здобутки у викритті корупції та боротьбі з нею. А тому вони потребують підтримки задля подальшої реалізації антикорупційної реформи в Україні.

Про це сказав голова Світового банку Джим Йонг Кім під час зустрічі у Вашингтоні з директором НАБУ Артемом Ситником, передає прес-служба відомства. Сторони обговорили тиск, який чиниться на НАБУ, хід розслідувань із викриття топ-корупції та перспективи створення Антикорупційного суду в Україні.

Під час останнього візиту до України Джим Йонг Кім наголосив на тому, що створення Антикорупційного суду в Україні є критично важливим для подальшого зростання української економіки. Також це є однією з умов для подальшої співпраці України з МВФ.

Зазначимо, з приводу нової атаки на антикорупціонерів в Україні виступили з блискавичною реакцією по обидва боки океану чиновники зі США та Євросоюзу. Йдеться про зареєстрований напередодні законопроект від "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту" про право звільняти, зокрема, керівника НАБУ рішенням парламенту без попереднього незалежного аудиту. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Найжорсткішою була реакція зі США. Екс-заступник міністра оборони США Майкл Карпентер заявив, якщо Рада проголосує за звільнення голови антикорупційного комітету та директора НАБУ, то він рекомендуватиме уряду США згорнути підтримку України, включно з допомогою у сфері безпеки.

Із підтримкою НАБУ та САП виступила і голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Схожа заява пролунала і від Євросоюзу - від голови представництва ЄС в Україні Х'юга Мінгареллі.

Напередодні ввечері у Верховній Раді зареєстрували законопроект, що дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК без попереднього аудиту, а парламентський комітет із запобігання корупції рекомендував парламенту проголосувати за усунення з посади його голови Єгора Соболєва. Станом на зараз законопроекту у порядку денному немає. Напередодні за його внесення до зали проголосував регламентний комітет.

Тим часом президент України Петро Порошенко збирається подати до Ради власний законопроект про Вищий антикорупційний суд.

Залиште свій коментар

Вибір редакції