The Washington Post розповіла нові подробиці скандалу з телефонною розмовою Трампа та Зеленського

The Washington Post розповіла нові подробиці скандалу з телефонною розмовою Трампа та Зеленського

Фото: Associated Press

Трамп перед дзвінком до Зеленського заморозив військову допомогу Україні.

Президент США Дональд Трамп наказав виконувачу обов'язків начальника апарату Міку Малвані заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка, в якому американського президента звинувачують в тиску на Володимира Зеленського для розслідування сина колишнього віцепрезидента Джо Байден, за словами трьох вищих посадових осіб адміністрації.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на власні джерела в чиновницьких колах.

За інформацією видання, чиновники адміністрації отримали доручення сказати законодавцям, що затримки були частиною "міжвідомчого процесу", але не давати їм додаткової інформації. І аж майже через два місяці 12 вересня Білий дім розблокував кошти.

"Наказ Трампа відмовити Україні в допомозі за тиждень до його дзвінка Володимиру Зеленському, ймовірно, викличе питання про мотивацію його рішення і підживить підозр, чи Трамп прагнув використовувати для впливу на політичного суперника", – пише WP.

Своєю чергою республіканські сенатори Комітету з питань асигнувань заявили 12 вересня, що допомога Україні була призупинена, поки адміністрація Трампа досліджувала, чи є новий президент Зеленський проросійським чи прозахідним. Вони сказали, що Білий дім вирішив надати  допомогу після того, як сенатор Річард Дж. Дурбін погрожував заморозити 5 мільярдів доларів у Пентагоні на наступний рік, якщо гроші на 2019 рік не будуть розподілені.

Один з високопосадовців адміністрації президента США також сказав, що Трамп притримав кошти, побоюючись корупції в Україні. Врешті кошти вирішили переказати у зв’язку з закінченням фінансового року 30 вересня.

Однак демократи закликали розслідувати цей факт.

Зазначимо, США мають виділити Україні 141,5 млн доларів на допомогу в галузі безпеки, включно з грошима за снайперські гвинтівки та гранатомети, а також ще 250 млн доларів від Міністерства оборони США.

Білий дім розблокував кошти військової допомоги Україні

Білий дім розблокував кошти військової допомоги Україні

Нагадаємо, раніше видання The Washington Post повідомило, що розвідник написав скаргу на президента США Дональда Трампа після його телефонної розмови із лідером іноземної держави. Скарга стосувалася спілкування із закордонним лідером та "обіцянки", яку дав Трамп. Вона була настільки тривожною, що розвідник, який працював у Білому домі, звернувся до генерального інспектора розвідки, сказали двоє колишніх чиновників, знайомих із цим питанням. Згідно з інформацією видання, за кілька тижнів до того, як була подана скарга, Трамп провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

Згодом голова Комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф звинуватив Міністерство юстиції в перешкоджанні передавання в Конгрес скарги інформатора, імовірно, що стосується розмови президента Дональда Трампа з одним із зарубіжних лідерів.  Водночас джерело, знайоме з ситуацією, повідомило Reuters, що в скарзі йдеться про "численні дії" Трампа, а не тільки про телефонну розмову з президентом України.

У статті The Wall Street Journal журналісти із посиланням на джерела повідомили, що Трамп під час розмови із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керує син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах.  Головні деталі скандалу в США із доносом на Трампа читайте за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація