Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Вакарчука заявили, що "Голосу" не пропонували керівних посад

Партія набрала найменшу кількість голосів на виборах.

Партія "Голос", яка раніше відмовилася висувати свого кандидата на посаду віцеспікера Верховної Ради, не отримувала жодної кадрової пропозиції.

Про це під час брифінгу заявив новообраний депутат від політсили Сергій Рахманін.

За його словами, партії не надходило офіційних пропозицій щодо посад у складі нового уряду чи в комітетах ВР. Таким чином, Рахманін наголосив, що "коли говорять, що ми відмовлялися від якоїсь пропозиції, то пропозиції не було". Він зазначив, що партія "Слуга народа", яка набрала найбільше голосів, здобула право коаліції, а тому не зобов'язана писати коаліційну угоду, аби об'єднуватися з кимось.

"Вона може утворювати коаліцію сама. Більше того, представники цієї політсили неодноразово заявляли, що здатні самостійно заповнити усі кадрові ніші, які існують у владі", - додав Рахманін.

Своєю чергою, лідер "Голосу" Святослав Вакарчук заявив, що його партія, в принципі, проти "будь-яких квотних принципів формування керівних посад". На думку партії, це практика минулого. 

"Ніхто не готовий брати на себе професійну відповідальність. Усі кажуть, що "ми" за професіоналів в уряді, у керівництві комітетів парламенту, інших посадах, але коли доходить до справи, то свій важливіший, аніж професійний. Партія "Голос" проти цього. Навіть якби ми були в позиції більшості, були б проти цього ", - підкреслив він.

Додамо, що на посаду заступника голови Верховної Ради дев'ятого скликання подано декілька кандидатур. Це, зокрема, партії "Опозиційна платформа - За життя" та "Європейська солідарність". Проте, як наголошує віцепрем’єр-міністерка з європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, остання партія ще не подавала своєї кандидатури, оскільки планує очолити комітети. ВО "Батьківщина" раніше відкликала свою кандидатку Олену Кондратюк.

Відео Згідно з опрацьованими ЦВК даними, "Слуга народу" матиме парламентську більшість у ВР

Нині майбутня Рада виглядає так: 20 депутатів від партії "Голос"; 25 – від "Європейської солідарності"; на одного більше обранця матиме "Батьківщина"; 43 – у "Опозиційної платформи – За життя". А парламентська більшість за "Слугою народу" – 254 депутати. Це дані разом з кандидатами-мажоритарниками.    

Згідно з опрацьованими ЦВК даними, "Слуга народу" матиме парламентську більшість у ВР

Нагадаємо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. За місяць - 20 червня - Конституційний суд України визнав розпуск парламенту законним

Позачергові вибори до Верховної Ради були призначені та відбулися в Україні 21 липня. За результатами опрацювання ЦВК 100% протоколів до парламенту нового скликання проходять п’ять партій: "Слуга народу" отримала 43,16% голосів, "Опозиційна платформа - За життя" - 13,05%, "Батьківщина" - 8,18%, "Європейська солідарність" - 8,10%, а "Голос" - 5,82%. Явка склала 49,8%. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції