Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Варшаві не вважають зустріч Порошенка і Дуди проривом у виході з кризи двосторонніх відносин

Поляки хочуть, аби Україна пристала на їхні вимоги в трактуванні історичних подій.

Зустріч у Харкові президентів Петра Порошенка та Анджея Дуди відбулася на тлі погіршення українсько-польських відносин через історичні суперечки. Оглядачі з сусідньої країни не поспішають робити висновки про подолання існуючих проблем і знайдений шлях до примирення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Варшаві подорож Дуди до України розцінюють не як стрімкий прорив, а лише як важливий візит у складний момент. Деякі політичні експерти кажуть, що перемовини на найвищому рівні не знімають із порядку денного потреби шукати порозуміння і в політичних елітах, і суспільстві обох країн. "Виступи президентів – це була дипломатія з обох боків. Вона показала, що важливо для одного суспільства, що важливо для другого суспільства… Дуже важливі ці декларації, що ця зустріч була, натомість прорив – це важка робота, це щоденна робота. Офіційна зустріч для журналістів – це так не відбувається", - впевнений голова Центра аналізу пропаганди і дезінформації Адам Лельонек.

ВідеоМиротворча місія та історичні питання: про що розмовляли президенти України та Польщі в Харкові

У Варшаві безперервно і наполегливо домагаються визнання провини УПА в злочинах на Волині, а польський президент їхав в Україну на тлі заяв новопризначеного глави уряду Матеуша Моравецького про те, що неможна забувати такі події, "як геноцид на Волині", а також іще гостріших висловлювань представника польського МЗС Яна Париса, який сказав, що “існування України не є необхідною умовою для існування вільної Польщі”.

Фотогалерея Порошенко і Дуда вшанували пам'ять жертв тоталітаризму (5 фото)

Як уже повідомлялося, Україна та Польща домовилися про створення міністерської комісії, що займатиметься вирішенням історичних конфліктів між двома країнами, повідомив президент Порошенко під час брифінгу у Харкові. "Необхідно пам'ятати героїв минулого, шанувати пам'ять невинних жертв, але твердо треба рухатися вперед. Історію ми вже не змінимо, але повинні й можемо змінити сьогоднішній день і створити кращі умови для майбутнього, щоб ніколи і ніхто не міг вселити ані в серця українців, ані в серця поляків ні ненависті, ні ворожнечі," - зазначив він. Та додав, що комісія, офіційно представляти яку буде віце-прем'єр Павло Розенко, збереться вже найближчим часом і почне процес вивчення історичних матеріалів. Позицію українського президента підтримав і його польський колега Анджей Дуда. Він зазначив, що переговори з Порошенком були "довгими та непростими", але всі проблемні питання слід вирішити "у дусі добросусідства". 

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Вибір редакції